Pražský nezávislý hudební label BAD NAMES představí v Kasárně Karlín svůj experimentálně laděný večer s příchutí melancholické akustiky a digitálních syntezátorů. Na pódiu se postupně představí celá labelová stáj – Margo, TMA, Lukáš Landa, Spomenik a Sundays on Clarendon Road. Showcase se uskuteční 22. května v bývalých armádních garážích Kasáren Karlín.

Aneta Martínková alias Margo, nejnovější přírůstek labelu, představí své debutové album navazující na tvorbu písničkářek jako PJ Harvey, St. Vincent nebo Fiona Apple. “Pojď si se mnou popovídat a pomoz mi to roztrhat,” zve v úvodním tracku své desky, kterou ovlivnila i láska ke zmutovaným nástrojům Daniela Lopatina aka Oneothrix Point Never. V následujících sedmi skladbách vypráví o postavách, které jí na půlročním pobytu v zahraničí zkřížily cestu, strachu ze stáří i návratu do každodenní rutiny.

Tomáš Martínek alias TMA zasvětí posluchače do své vlastní reality pomocí experimentálního propojení zvuků klavíru a tvrdších syntezátorů. Melancholické melodie, dokonale narýsované pulzující beaty a mistrný programátorský um.

Během večera se představí i pražský hudebník a písničkář Lukas Landa. Silné melodie a jednoduché kytarové linky podkresluje jemnými, ale nápaditými vrstvami elektroniky a díky spojení zvuku akustické kytary, syntezátorů a poklidného hlasu navozuje příjemnou atmosféru připomínající dlouhé cesty autem, které by neměly nikdy skončit.

Zazní také experimentální počin poloviny hudebního dua post-hudba a producenta Tomáše Havlena, který stojí za několika nejzajímavějšími projekty české nezávislé scény (Cold Cold Nights, Deaths, Orient). Pod pseudonymem Spomenik přenese posluchače na pomezí abstraktních beatů a klasického songwritingu. Těkavé rytmy, temné zvukové pustiny a ozvěny světových umělců jako Arca, Kuedo nebo Fatima Al Qadiri.

Elektroakustické duo Sundays on Clarendon Road (Jonáš Zbořil a Jan Tůma) produkuje melancholické songy podložené elektronickými beaty a pazvuky. Na showcasu představí i ochutnávku nového materiálu z nadcházející květnové desky.

Přidej se na facebookovou událost a kupuj vstupenky v síti GoOut.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit