Poslední dubnový pátek se každoročně nese ve znamení studentských oslav. Jaký byl letošní Majáles 2016?

Dvě akce na jednom letišti současně chce velký ranec odvahy a organizačního umění. Povedlo se a Utubering i Majáles v jednom termínu předčili očekávání. Za prvé je třeba pochválit počasí. Na rozdíl od loňského deštivého si letos včasně v předprodeji pořadatelé a účastníci zřejmě zakoupili azuro a 15 stupňů.

Rozcestník.
Rozcestník.

Do samotného areálu začaly proudit davy návštěvníků již krátce po poledni. Díky slunnému počasí s sebou přinesli nejen deky, ale i své ratolesti, které měly na Majáles vstup zdarma.

Už z dálky lákal přicházející zvuk prvních vystupujících. Celkem na třech stagích se představilo více než 20 interpretů. Vše začalo zlehka klasikou v podobě Rybiček 48 nebo třeba starých dobrých UDG, kteří zahráli písně z nového alba Emotikon, ale i starší vypalovačky takzvaně pro pamětníky.

Majáles

Rybičky 48

Slza představila nejen mladším fanynkám a fanouškům své debutové album Katarze a Petr Lexa poté v komorním podání zazpíval i několik cover verzí zahraničních hitů jako třeba Want To Want Me. Podle ohlasů potvrdili, že ocenění v anketě Český slavík a tři nominace hudebních cen Anděl získali právem.

Slza

Skupina UDG se toho nebála a uprostřed koncertu zasoutěžila s fanoušky o letní vodáckou akci s kapelou.

Voxel alias Václav Lebeda svým osobitým stylem kluka v klobouku s kytarou a neskutečnou energií připomínal Tomáše Kluse v začátcích své kariéry. Svůj výstup pak dovedl k dokonalosti, když nahrál zpěv publika jako podklad a současně se omylem nahrál i sám. Tím celý program nakopl a připravil atmosféru dalším interpretům jako ATMO music, Paulie Garand či Marpo.

Voxel

Akustická country folková kapela Jelen vystoupila společně s Kateřinou Marií Tichou a zahrála i známý seriálový hit Co bylo dál, který ocenili nejen příznivci tradičních českých písničkářů.

Jelen

Unavenou atmosféru zahnala svým metalickým vystoupením skupina Mandrage. Po začátečních obtížích s kytarou Pepy Bolana předvedli (jako vždy) velkolepou show s monstrózní podiovou dekorací, světelnými efekty, oxidem uhličitým a konfetami, které jsem z oblečení pořádně setřásla až doma.

Mandrage

Mandrage

Celé odpoledne se návštěvníci mohli zastavit v jednotlivých stáncích vysokých škol, které byly umístěny přímo v areálu. Miss Majálesu 2016 se stala za VŠCHT Veronika Burková a králem za ČZU El Vitus, kterému předala symbolický klíč od města Prahy samotná primátorka Adriana Krnáčová.

Kryštof

Očekávanou kapelou celého večera byli Kryštof, kteří na Majáles přivezli i poupravenou show ze svého koncertního tour Srdcebeat. A show to teda byla. Nechyběly konfety, ohňostroje a speciální efekty. Stejně jako Kapela UDG použil i Richard Krajčo nafukovací člun, na kterém se nechal přenést na jeřáb, z něhož zazpíval jen s kytarou a využil tak svůj herecký talent, aby divákům představil krátký příběh o Rišovi z Ostravy a Jaryně z Brna. Velmi mě potěšil support a odkazování interpretů na produkce na dalších podiích. Vrcholem bylo společné číslo Kryštofů s Majkem Spiritem.

Tak zase za rok!

foto:
Isa, Kate, facebook.com/skupinakrystof

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit