Ólafur Arnalds, známý také jako člen multižánrového dua Kiasmos, vyráží po třech letech na turné pojmenované All strings attached, v rámci kterého se 12. října objeví i v pražské Lucerně. Spolu s hudebníkem a jeho mandátním klavírem a syntezátory se na pódiu představí také smyčcový kvartet, bubeník a hlavně dvě samohrající piana, která tým spolu s hlavní hvězdou vyvíjel přes dva roky.

Držitel ceny BAFTA, skladatel, hudebník a producent Ólafur Arnalds přidává ke svému celosvětovému turné, prvnímu po dlouhých třech letech, další data. Dříve oznámená květnová vystoupení, která zahrnovala i uznávanou Royal Albert Hall v Londýně, byla všechna vyprodaná.

Po čerstvých projektech jako Island Songs, soundtracku k televiznímu seriálu Broadchurch, světovém turné v elektronickém kabátě jako Kiasmos, se Ólafur a jeho tým kolegů a hudebníků připravuje na novou live show.

Tour doprovází unikátní smyčcový kvartet, živý bubeník/perkusista a Ólafurova signifikantní scéna s klavíry a syntezátory. Středobodem show jsou pak dvě samohrající piana, která Ólafur a jeho tým vyvíjeli přes dva roky. Vznikl tak kompoziční nástroj a zároveň inovativní doplněk pro jeho živá vystoupení.

“Samohrající klavíry otřásají s mým kreativním procesem, který mě nutí zkoušet nové a často překvapivé věci. Tyto klavíry jsou pak nedílnou součástí mých živých vystouepní, a to kvůli jejich generativnímu charakteru. Pokaždé, když hrají, je výsledek trochu jiný, což dělá každé představení unikátní.”

Vstupenky na stání jsou za 590 Kč k dostání v síti GoOut. Ostatní místa už jsou vyprodaná!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit