Ólafur Arnalds, známý také jako člen multižánrového dua Kiasmos, vyráží po třech letech na turné pojmenované All strings attached, v rámci kterého se 12. října objeví i v pražské Lucerně. Spolu s hudebníkem a jeho mandátním klavírem a syntezátory se na pódiu představí také smyčcový kvartet, bubeník a hlavně dvě samohrající piana, která tým spolu s hlavní hvězdou vyvíjel přes dva roky.

Držitel ceny BAFTA, skladatel, hudebník a producent Ólafur Arnalds přidává ke svému celosvětovému turné, prvnímu po dlouhých třech letech, další data. Dříve oznámená květnová vystoupení, která zahrnovala i uznávanou Royal Albert Hall v Londýně, byla všechna vyprodaná.

Po čerstvých projektech jako Island Songs, soundtracku k televiznímu seriálu Broadchurch, světovém turné v elektronickém kabátě jako Kiasmos, se Ólafur a jeho tým kolegů a hudebníků připravuje na novou live show.

Tour doprovází unikátní smyčcový kvartet, živý bubeník/perkusista a Ólafurova signifikantní scéna s klavíry a syntezátory. Středobodem show jsou pak dvě samohrající piana, která Ólafur a jeho tým vyvíjeli přes dva roky. Vznikl tak kompoziční nástroj a zároveň inovativní doplněk pro jeho živá vystoupení.

“Samohrající klavíry otřásají s mým kreativním procesem, který mě nutí zkoušet nové a často překvapivé věci. Tyto klavíry jsou pak nedílnou součástí mých živých vystouepní, a to kvůli jejich generativnímu charakteru. Pokaždé, když hrají, je výsledek trochu jiný, což dělá každé představení unikátní.”

Vstupenky na stání jsou za 590 Kč k dostání v síti GoOut. Ostatní místa už jsou vyprodaná!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?