Hudba je jedním z největších průvodců životem člověka. Zejména pak v létě, což je roční období doslova kypící festivaly, open-air koncerty pod širým nebem či tou nejrozmanitější nabídkou hudebních klubů.

Jen si to představte – příjemné letní počasí, nad vámi azůrko, decentně naplněný kelímek tím či oním, pódium (chcete-li ve festivalové hantýrce stage) a linoucí se tóny. Nezní to jako ideální plán, něco jako sen? Přesně takové období letní sezóny se blíží. Nepopiratelným kouzlem léta je možnost představit nové, neotřelé kapely a uskupení. A přesně takoví jsou mladí hudebníci z Kralup vystupující jako Masto Crew!

Kde se vzala parta kluků, která našla zálibu v alternativních žánrech jako je drum and bass, neorofunk, dubstep, nebo jump, tedy hudbě, která nabývá v posledních letech na stále větší popularitě? “Ono Masto Crew jako celek čítá nějakých 17 lidí”, začíná s představením celé “crew”, která funguje jako větší kamarádská základna jeden z hlavních DJs, Libor Lesák. Nikdo mu ale neřekne jinak, než Lesi. Tohle jméno stojí jednoznačně za zapamatování, protože právě Lesi je jedním z duchovních otců celé Masto komunity. “S druhým naším DJem, Tondou Nejedlým (alias Tonc) jsme našli zálibu v hudbě, začalo nás to bavit, pořídily se první pulty a od té doby se bavíme”, pokračuje v rozpravě Libor. Tvůrčí duo Lesi – Tonc se v poslední době přeměnilo na trio. “Jo, přibrali jsme Péťu Vilímce, který s námi v poslední době začal hrát”, osvětlují kluci proč se tvůrčí zázemí rozrostlo.

Chlapci si získávají první ostruhy. K jejich rostoucí popularitě pomáhají pozitivně ohlasy na sociálních sítích či poměrně široké publikum na akcích, kde vystupují. Jejich logo s typickým názvem na podkladu v podobě konopného listu můžete v poslední době vídat už i v metropoli. “Jo, začínáme hrát v Praze”, pokračují kluci. “Klasicky, jako každý, když začíná jsme hráli u nás doma v Kralupech, v baru Ponorka jsme udělali tři párty, kde průměrně chodilo k 300 lidem, což byl pro nás obrovskej úspěch”, netají se začínající kouzelníci s mixážními pulty. “Nedávno jsme začali i v Praze, klub Azyl, nebo teď tuhle středu Storm na Žižkově, to bylo super”, netají se Lesi svým nadšením z očividně povedené akce uprostřed minulého týdne.  “A co nějaké představení se širší veřejnosti v rodném městě?”, ptám se. “No jasně, vystupovali jsme v rámci Kralupského majálesu, velká stage, dobrá akce”, přitakávají na můj dotaz. Že by dobrý vstup do hudebního života? “Na léto ještě plánujeme nějaké akce, zatím jsou tu nějaký nástřely a obrysy”, zarážejí můj dotaz na letní summer party time.

To jsou kluci z Kralup. Neotřelí, nonkomformní, zkrátka jsou svoji. Najdete je na Facebooku, nebo taky na SoundCloudu, kde si lze jejich tvorbu poslechnout.

Kluci s mastodontem a konopným listem ve znaku otevřeli bránu hudebního světa. A kdo ví, jestli si je jednou neposlechneme na nějaké velké akci, ve velkém klubu?

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit