Hudba je jedním z největších průvodců životem člověka. Zejména pak v létě, což je roční období doslova kypící festivaly, open-air koncerty pod širým nebem či tou nejrozmanitější nabídkou hudebních klubů.

Jen si to představte – příjemné letní počasí, nad vámi azůrko, decentně naplněný kelímek tím či oním, pódium (chcete-li ve festivalové hantýrce stage) a linoucí se tóny. Nezní to jako ideální plán, něco jako sen? Přesně takové období letní sezóny se blíží. Nepopiratelným kouzlem léta je možnost představit nové, neotřelé kapely a uskupení. A přesně takoví jsou mladí hudebníci z Kralup vystupující jako Masto Crew!

Kde se vzala parta kluků, která našla zálibu v alternativních žánrech jako je drum and bass, neorofunk, dubstep, nebo jump, tedy hudbě, která nabývá v posledních letech na stále větší popularitě? “Ono Masto Crew jako celek čítá nějakých 17 lidí”, začíná s představením celé “crew”, která funguje jako větší kamarádská základna jeden z hlavních DJs, Libor Lesák. Nikdo mu ale neřekne jinak, než Lesi. Tohle jméno stojí jednoznačně za zapamatování, protože právě Lesi je jedním z duchovních otců celé Masto komunity. “S druhým naším DJem, Tondou Nejedlým (alias Tonc) jsme našli zálibu v hudbě, začalo nás to bavit, pořídily se první pulty a od té doby se bavíme”, pokračuje v rozpravě Libor. Tvůrčí duo Lesi – Tonc se v poslední době přeměnilo na trio. “Jo, přibrali jsme Péťu Vilímce, který s námi v poslední době začal hrát”, osvětlují kluci proč se tvůrčí zázemí rozrostlo.

Chlapci si získávají první ostruhy. K jejich rostoucí popularitě pomáhají pozitivně ohlasy na sociálních sítích či poměrně široké publikum na akcích, kde vystupují. Jejich logo s typickým názvem na podkladu v podobě konopného listu můžete v poslední době vídat už i v metropoli. “Jo, začínáme hrát v Praze”, pokračují kluci. “Klasicky, jako každý, když začíná jsme hráli u nás doma v Kralupech, v baru Ponorka jsme udělali tři párty, kde průměrně chodilo k 300 lidem, což byl pro nás obrovskej úspěch”, netají se začínající kouzelníci s mixážními pulty. “Nedávno jsme začali i v Praze, klub Azyl, nebo teď tuhle středu Storm na Žižkově, to bylo super”, netají se Lesi svým nadšením z očividně povedené akce uprostřed minulého týdne.  “A co nějaké představení se širší veřejnosti v rodném městě?”, ptám se. “No jasně, vystupovali jsme v rámci Kralupského majálesu, velká stage, dobrá akce”, přitakávají na můj dotaz. Že by dobrý vstup do hudebního života? “Na léto ještě plánujeme nějaké akce, zatím jsou tu nějaký nástřely a obrysy”, zarážejí můj dotaz na letní summer party time.

To jsou kluci z Kralup. Neotřelí, nonkomformní, zkrátka jsou svoji. Najdete je na Facebooku, nebo taky na SoundCloudu, kde si lze jejich tvorbu poslechnout.

Kluci s mastodontem a konopným listem ve znaku otevřeli bránu hudebního světa. A kdo ví, jestli si je jednou neposlechneme na nějaké velké akci, ve velkém klubu?