Již za měsíc proběhne v areálu holešovického Výstaviště největší výběrová přehlídka designu a módy ve střední Evropě – Designblok. Letos poprvé se na design festivalu uskuteční program, který pomáhá v rozvoji designu také firmám. „Designblok je výjimečná příležitost, na které chceme své know-how se zástupci firem sdílet. Chystáme stálou instalaci, hot desk, ale také komentované prohlídky pro firmy či odbornou konferenci,“ říká CEO Czechdesignu Jana Vinšová.

Nezávislá organizace Czechdesign, která se stará o rozvoj designu v České republice, a je předním pořadatelem designérských soutěží u nás, představí ve spolupráci s Designblokem v pražských Holešovicích bohatý program nazvaný Design & Business. „Firmám pomáháme úspěšně a s výsledkem zapojovat design už 15 let. Podle našich zkušeností s grafickými designéry spolupracuje 40 % firem, ale na vývoji produktů s produktovými designéry už jen pouze 7 %. Designblok je ideální příležitost firmám ukázat, že se spolupráce s designéry nemusí bát,“ prozradila Vinšová dále.

DESIGN & BUSINESS TALKS

Kvalitních designérů je mnoho. Firem, které umí design efektivně zapojovat do svých projektů, je ovšem stále málo. Konference Design & Business talks představí špičkové designéry a úspěšné manažery firem, kteří budou s účastníky semináře sdílet své úspěchy, ale také chyby. Na konferenci se o zkušenosti podělí např. Jiří Macek, kreativní ředitel Designbloku, Jan Juza, ředitel marketingu společnosti TON či ředitelka Czechdesignu Jana Vinšová. Inspirativní seminář proběhne v pátek 27. října od 16 hodin. Jediná konference o designu určená pro firmy, ne pro designéry, se uskuteční v Press Lounge Superstudia. Zájemci dostanou možnost diskutovat témata se speakery i dalšími účastníky události při neformálním podvečerním koktejlu. Místo je možné rezervovat na adrese www.designblok.czechdesign.cz.

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY

Na komentovaných prohlídkách provedou zástupci Czechdesignu zájemce tím nejzajímavějším, co bude na Designbloku k vidění z pohledu firem. Představí talentované designéry i úspěšné firmy, které s nimi spolupracují. Využít tak mohou jedinečné šance nahlédnout pod pokličku designérských projektů. Projít se mohou přímo s ředitelkou Czechdesignu Janou Vinšovou. Prohlídky proběhnou poslední říjnový týden ve čtvrtek, v sobotu, v neděli a v pondělí vždy od 16 hodin. Sraz bude u instalace Czechdesign v Openstudiu.

HOT DESK V OPENSTUDIU

Na hot desku v Openstudiu budou mít firmy možnost využít šance a se zástupci Czechdesignu se setkat, popovídat si a třeba se i inspirovat z projektů, které má organizace již za sebou.

„Co je to design a jaký má potenciál pro firmu? Jak najít toho správného designéra? Proč je pro jednu firmu design inovace a pro druhou nástroj PR? Na tyto a další otázky firmám odpovíme,“ prozradil k programu dále Radim Tuček, brand a design konzultant Czechdesignu.


DESIGNBLOK

Designblok tradičně uvádí tvorbu výrobců a designérů z celé Evropy, nabízí ukázky prototypů mladých tvůrců i novinky prestižních značek. Pražského týdne designu, který každý rok přiláká více než 50 tisíc návštěvníků, se pravidelně účastní přes 200 vystavovatelů, z nichž je přibližně 70 firem. Ústředním tématem letošního již devatenáctého ročníku je jídlo.

Téma

Na letošním Designbloku poprvé představí program pro firmy.

Termíny

Designblok se uskuteční od 26. 10. do 30. 10. 2017.

Design & Business talks proběhne 27. 10. od 16:00.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit