Zajímalo vás někdy, co jsou to LED světla a proč jsou tak populární? V tomto příspěvku na blogu se dozvíte, jaké jsou výhody led diod (LED) a jak je používat ve vaší domácnosti nebo kanceláři. Dozvíte se také o některých běžných mylných představách, které lidé o led světlech mají.

Charakteristika led diod

LED diody se často používají v automobilových světlometech a brzdových světlech. Jsou také velmi oblíbené pro sváteční osvětlení, protože vydrží svítit až desetkrát déle než klasické žárovky.

Vydávají více lumenů na watt ve srovnání s jinými typy zdrojů osvětlení, jako jsou žárovky nebo zářivky (neobsahují ani rtuť). Také led žárovky mají lepší úhel vyzařování, což má za následek menší oslnění pouličními lampami v noci. Tato led žárovka má průměrnou životnost přibližně 50 000 hodin, takže s vámi bude po celá léta vašeho života, a ne jen jednu sezónu! Led žárovky však nefungují dobře při nízkých teplotách, takže by se měly používat pouze v interiéru v zimním období.

LED diody jsou k dispozici v různých barvách, tvarech a velikostech. V závislosti na materiálu, z něhož byly vyrobeny, je lze použít pro osvětlení interiéru nebo exteriéru. Např:

– lED žárovky mají delší životnost než jiné typy žárovek, například žárovky

– lED žárovky vyzařují méně tepla, protože neobsahují rtuť

– lED žárovky by se neměly používat v zimě, protože při nízkých teplotách nefungují dobře

Mnoho lidí je používá k výzdobě svých domovů v období Vánoc! Existuje však jedna častá mylná představa o led světlech, o které byste měli vědět, než je začnete používat. Často se stává, že sváteční LED světelné řetězy vypadají tlumeně, i když je elektrikář, který je správně nainstaloval, zapne na plný jas.

Je to proto, že LED světla jsou mnohem účinnější než tradiční žárovky, takže na první pohled nepoznáte, zda jsou zapnuté, nebo ne!

Lepší alternativa k žárovkám a zářivkám

Pokud jde o výběr žárovek, led žárovky nabízejí mnoho výhod. Mají delší životnost*, spotřebují méně energie* a neobsahují toxickou rtuť*. Z těchto důvodů stojí led žárovky o něco více, ale obvykle se na ně vztahuje záruka, která je v případě, že se něco stane, zdarma vymění (i když to není problém, pokud byla led žárovka správně nainstalována). Mezi hlavní nevýhody led osvětlení patří skutečnost, že led světla potřebují svítidla určená speciálně pro led diody, jinak nebudou správně fungovat.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit