Hudební klub Fuchs2 sídlící na pražském ostrově Štvanice se téměř po více než roční pauze znovu otevírá a do nadcházející klubové sezony slibuje návštěvníkům hned několik vylepšení. Pre-opening a opening party budou probíhat od čtvrtka 16.9. až do neděle 19.9.

Pražský prostor, určený především pro alternativní kulturní akce, prošel během nucené roční pauzy několika změnami. Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí. Dramaturgicky se Fuchs2 nechce omezovat žánrem, stylem či tempem – důležitými společnými jmenovateli programu jsou kvalita, pestrost a čerstvá atmosféra.

V celém objektu je nainstalovaný nový light design z dílny mladého multimediálního umělce Jana Poše v kolaboraci s Andrejem Kontrou. Posílený zvuk na hlavní stage a především vyřešená akustika slibuje intenzivnější hudební zážitek. Rekonstrukcí prošla i druhá komorní stage Salo, která bude sloužit mimo jiné i jako chill zóna.

FUCHS 2 LIVE pre-opening 16.9.

Ve čtvrtek 16.9. proběhne první letošní edice živých koncertů FUCHS 2 live. Vystoupí slovenský rapper Denis Banga aka Fvck_Kvlt ze seskupení Kvlt Krew, který loni vydal oceňované dlouhohrající album Zabijem sa!  Druhá nejvýraznější postava celé party, Matěj Myslovič aka Edúv syn,  společně s DJem Kabalem a Parisem je taktéž součástí čtvrtečního line upu. K nim se připojí i spřízněná rapperka a producentka Arleta Bernsdorff, která na sebe loni upozornila debutovým EP Ability to Damage Plant. Projekt Tokyo Drift Pavly Bastlové driftuje napříč zvuky a žánry a mísí v sobě prvky folku, elektroniky a mutace echa současného hyperpop soundu. 

Line up: 

Arleta & Marie Pravda
Edúv syn
Fvck_Kvlt
Tokyo Drift

FULL HOUSE opening weekender 17. – 19.9.

Pod svoji hlavičku si Fuchs2 přizval několik zvučných lokálních jmen a poprvé tak představuje klubové rezidenty, kteří vystoupí během FULL HOUSE opening party v pátek 17.9. a sobotu 18.9. Během pátečního večera odehraje DJ set strahovský talent a objev letošního roku C4AT (Organizovaný Plevel), v bike_jesus se představí brněnský Servicebot stojící za klubem Herna a vinyl only DJ Mitote fka Motch, který má za sebou projekty jako Altenburg 1964 či Pragotron bar. Doplní je člen kolektivu Wrong, DJ a producent Trauma. V nově zrekonstruované Salo stage zahraje zakladatelka raveových večírků Tetris Barbora, za DJ pultem jí prostřídá nový dramaturg F2 Arnii (Onyx). Na soupisce klubových rezidentů je také DJ a producent Vision of 1994, jeden z nejtalentovanějších tuzemských producentů Oliver Torr, šéf labelu Harmless Youth Kuba93, Trance Kafka a Hnát. Headliner pátečního večera je francouzský mentor tamního techna Antigone. Vlastním jménem Antonim Jenason je už 5 let rezident pařížského klubu Concrete, v roce 2018 mu vyšlo v pořadí již třetí EP s příznačným názvem Rising na labelu Token, jehož je spoluzakladatelem. 

Line up: 

Alex Neivel
Alpa Romeo
Ancestral Vision
Antigone (FR)
Arnii
Barbora
Bolehlav live
C4AT
Cherny Chléb live
Císařpancíř live
Dash
Desteffan
Exhausted modern
Fractions
Harmless Youth
Hnát
JTB live
Kaa Glo
Kuba ’93
Malachi Constant
Martyyna
Mitote
Mystic sky
New magic media
Oliver Torr
Plast
Servicebot
Suubaru
Trauma
Vision of 1994
Volume Sphere

FUCHS 2 HIGHWAY STAGE w/ Orient & Wax Museum 19.9.

Projekt Highway Stage vnímáme jako jemnou intervenci do veřejného prostoru hlavního města. Navazujeme dialog s jednou z nejagresivnějších pražských staveb. V rámci nedělního open air eventu uvedeme kapelu Orient, kombinující vlezlé melodie a experimentální impulzy, vše zahalené v punkové estetice. Vystoupí i slibná disco-funková pětice Wax Museum, která si letos zahrála třeba na táborské Transformě nebo v tandemu s Duklou na Lodi Tajemství.

Rezidenti F2

Arnii
Barbora
C4AT
Hnát
Kuba93′
Mitote
Oliver Torr
Servicebot
Trance Kafka
Trauma
Vision of 1994

foto: Jiří Šeda

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit