Série hudebních podcastů serevru Xplaylist.cz vstupuje do druhé padesátky dílů. Podcast s pořadovým číslem 51 připravila v Praze žijící mexická hudebnice Laura Luna. Ta letos reprezentuje Českou republiku ve výběru umělců podporovaných mezinárodní platformou SHAPE. Díky tomu si v červnu zahrála na montrealském festivalu MUTEK, za měsíc se pro změnu představí publiku krakovské přehlídky Unsound.

Na listopad připravuje Laura Luna k vydání své druhé album, kterým naváže na dva roky starý debut Isolarios. Ten přinesl pozoruhodnou směs murcofovsky emotivní elektroniky a experimentů na pomezí hudby a sound artu, kterému se Luna coby multimediální umělkyně rovněž věnuje. První předzvěstí nového materiálu se stala před pár dny zveřejněná skladba Nabulae.

Kromě prací na nové desce ovlivnila podobu podcastu pro sérii XPLAYMIX i četba povídek Philipa K. Dicka. Jednotlivé skladby, které se pohybují na škále od ambientu přes popové experimenty až po elektronické žánry synthwave a vaporware, prý lze vnímat jako kapitoly příběhu, který se před posluchačem odvíjí. Zároveň je v podcastu i hodně z melancholie vlastní autorské tvorbě Laury Luna.

Podcast a doprovodný článek s rozhovorem v angličtině najdete na www.xplaylist.cz/post/xplaymix-laura-luna.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit