Mount Kimbie chystají na leden 2017 svoji třetí, zatím nepojmenovanou desku, která vyjde u slovutných Warp Records. Ještě předtím si ale britské post-dubstepové duo střihne několik koncertů a otestuje tak nové tracky na publiku – kromě pařížského Pitchfork festivalu se po třech letech vrátí i do MeetFactory, kde ve čtvrtek 13. října rozehrají Dominic a Kai svoji barevnou elektronickou show.

Ačkoliv jim nikdy nešlo o to dělat taneční muziku, jejich koncerty si nejvíc užijete v našlapaném klubu tváří v tvář pořádnému soundsystému. Přestože se vždycky bránili žánrovému škatulkování, nálepku otců zakladatelů post-dubstepové scény už jim asi nikdo neodpáře. Kariéra britského dua Mount Kimbie je zkrátka stejně jako jejich hudba plná paradoxů, které ale ve výsledku vytvářejí originální a působivou zvukovou koláž.

Cesta k autenticky eklektickému soundu, který přivádí do vytržení jak renomované kritiky, tak i stále houstnoucí řady oddaných fanoušků, přitom začala vcelku tuctově na kolejích londýnské Southbank University. Sdílená záliba v kytarové scéně a hip-hopu ale v případě Dominica Makera a Kaie Campose brzy přerostla v chuť dát hudbě vlastní tvar. O jak šťastné rozhodnutí šlo, potvrdil už mimořádný úspěch debutového singlu Maybes z roku 2009 (Hotflush). Následná série maloformátů v čele se skvostným EP Sketch On Glass a řada remixů například pro Foals nebo The xx umožnila pracovitému páru vybrousit jeho styl, ve kterém se míchají různé elektrožánry se zvuky živých nástrojů a terénními nahrávkami, k naprosté dokonalosti.

Z dlouhohrajícího debutu Crooks & Lovers, který Mount Kimbie vrhly na trh v roce 2010 (opět prostřednictvím renomovaného Hotflush), si pak svorně sedla na zadek všechna významná hudební média. Chytře minimalistické melodické motivy, hutný basový podklad i živelné samply udělali z Doma a Kaie přes noc jedny z vůdčích postav britské nezávislé elektroscény. Záhy po fenomenálním úspěchu si zázračnou dvojku stáhlo pod svoje křídla slovutné vydavatelství Warp, u kterého v roce 2013 vychází netrpělivě očekávaná studiová dvojka Cold Spring Less Youth. Zvukově opulentní deska, na které si dvakrát zahostoval také do nebes vynášený mladičký ginger-raper King Krule, záhy vyšplhala mezi nejlépe hodnocené počiny roku a potvrdila tak výsostnou pozici projektu na špičce ostrovní indie scény.

mount_kimbie_hr_1-min

Nekonečné čtyři roky čekání na další album sice Mount Kimbie ukončí až začátkem příštího roku, s první ochutnávkou zatím nepojmenované desky ale Dom a Kai přifrčí do MeetFactory už ve čtvrtek 13. října. Jejich našlápnutá elektronická show začíná ve smíchovské továrně ve 20:30.

Více:
www.soundcloud.com/mountkimbie
www.mountkimbie.com

Vstupenky:
350 Kč na www.meetfactory.cz
350 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích (Ticketportal, Ticketpro, GoOut)
450 Kč na místě

mountkimbie_fbnahled_1-600x

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit