O víkendu se v podještědském areálu ve Vesci uskutečnil celosvětově známý závod Spartan Race. Pro ty, co to slyší poprvé, tak ve stručnosti vysvětlím.

Jedná se o zátěžový závod v náročném terénu a podmínkách. Aby toho nebylo málo, na trati jsou všelijaké překážky nebo stanoviště, které je nutno překonat. Pokud není překážka (většinou orientována na fyzickou zátěž a dovednost) splněna, musí závodník udělat 30 angličáků.

Organizace Spartan Race dělá tři druhy tratí. V sobotu se jednalo o trať “Beast”, která je dlouhá 20 km a dokončit ji trvá cca. 4 hodiny. V neděli organizátoři připravili trať “Sprint”, která je dlouhá 5 km a na dokončení stačí cca. 1 hodina. Samostatně pak měli postavenou trať nejmenší Sparťani, a to až do věku 14 let. Za sobotu a neděli se na start postavilo celkem 5 tisíc závodníků všech věkových kategorií. Přinášíme vám fotoreport.

12-min 11-min 9-min 10-min 7-min 8-min 2-min 5-min 3-min 4-min 1-min 6 15 16 13

Podle popisu a fotek je jasné, že to není žádná víkendová procházka, a pro úspěšné dokončení je nutné být připraven jak fyzicky, tak psychicky. Pokud ale máte rádi výzvy a nevadí vám si sáhnout na vlastní dno, tak se můžete přihlásit do dalších závodů. Více info na www.spartan-race.cz.

foto:
Lukáš Matoušek

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?