O víkendu se v podještědském areálu ve Vesci uskutečnil celosvětově známý závod Spartan Race. Pro ty, co to slyší poprvé, tak ve stručnosti vysvětlím.

Jedná se o zátěžový závod v náročném terénu a podmínkách. Aby toho nebylo málo, na trati jsou všelijaké překážky nebo stanoviště, které je nutno překonat. Pokud není překážka (většinou orientována na fyzickou zátěž a dovednost) splněna, musí závodník udělat 30 angličáků.

Organizace Spartan Race dělá tři druhy tratí. V sobotu se jednalo o trať “Beast”, která je dlouhá 20 km a dokončit ji trvá cca. 4 hodiny. V neděli organizátoři připravili trať “Sprint”, která je dlouhá 5 km a na dokončení stačí cca. 1 hodina. Samostatně pak měli postavenou trať nejmenší Sparťani, a to až do věku 14 let. Za sobotu a neděli se na start postavilo celkem 5 tisíc závodníků všech věkových kategorií. Přinášíme vám fotoreport.

12-min 11-min 9-min 10-min 7-min 8-min 2-min 5-min 3-min 4-min 1-min 6 15 16 13

Podle popisu a fotek je jasné, že to není žádná víkendová procházka, a pro úspěšné dokončení je nutné být připraven jak fyzicky, tak psychicky. Pokud ale máte rádi výzvy a nevadí vám si sáhnout na vlastní dno, tak se můžete přihlásit do dalších závodů. Více info na www.spartan-race.cz.

foto:
Lukáš Matoušek

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit