Za necelý půl rok začíná Sziget, jeden z největších evropských festivalů. A tenhle týden oznamuje nové interprety, kteří vystoupí na ostrově Óbudai uprostřed Budapešti.

Autorka hitu Born To Die nebo Ride, Lana Del Rey uzavírá seznam headlinerů letošního ročníku, kteří obsadí hlavní pódium festivalu. Fanouškům představí jak svoje mega hity z prvních alb, tak i album Lust For Life, jež se minulý rok vyšplhalo na první místo v hitparádách po celém světě. Zpěvačku ale během celého týdne na hlavním pódiu vystřídají i další hvězdy, o kterých si u nás v Česku stále můžeme spíš nechat jen zdát.

Současný rapový král Kendrick Lamar, vzkvétající hvězda Dua Lipa, Shawn Mendes nebo Arctic Monkeys. Budeme si ale moct zrekapitulovat i skvělé podzimní pražské vystoupení Gorillaz nebo dje Kygo, jenž před pár lety vyprodal a roztančil celé Forum Karlín.

Pořadatelé chtějí znovu aspirovat na cenu za nejlepší festivalový line-up, kterou obrdželi minulý rok – pro každého návštěvníka mají hudební chuťovku. Ať už se jedná o festivalové klasiky, jakými jsou Clean Bandit, Bastille, MØ, Parov Stelar, Milky Chance, alternativní Lykke Li, BØRNS, Aurora, ZHU, písničkáři Chet Faker, JP Cooper, Asaf Avidan, rapeři Desiigner a Stormzy, či djové Petit Biscuit, Don Diablo, Alle Farben a Jay Hardway, se kterým jsme na Szigetu dělali už před dvěma roky rozhovor.

Na poslední den festivalu byla též oznámena Fever Ray, jež před dvěmi týdny uchvátila Prahu a přivezla svoji velmi oceňovanou desku Plunge kterou vydala po dlouhých osmi letech a kterou hudební publicisti rozebírají ze všech stran kvůli její upřímně vyjádřené sexualitě.

Na stránce szigetfestival.com se můžeš podívat, jaké dny kdo hraje, a rovnou si třeba i koupit lístek. A už je jedno, zda jen na jeden den a spojit to s výletem do krásné Budapešti, nebo si koupit rovnou vstupenku na celý týden, odpoutat se od každodenních starostí a začít pravou atmosféru hippie ostrova, kde, jak už řekl minulý rok rapper Macklemore, lidi všech ras, náboženství nebo sexuální orientace splynou v jeden celek.

A jestli stále pochybuješ, tak si přečti tady náš report z loňského 25. ročníku Sziget Festivalu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit