Svět se aktuálně potýká se smrtelnou pandemií viru COVID-19. Česká republika je v karanténě. Lidé nesmí vycházet ven. Dle starého přísloví ale z popela oheň opět vzplane. Tím naším ohněm je Jan Hamáček – Ministr vnitra, který je nyní pro mnohé módním vzorem.

Ještě pár měsíců zpátky to nikdo nebral vážně a svět se smál pár kašlajícím Číňanům. Teď kašlou všichni. Koronavirus zasáhl svět vysokými horečkami, dusivým kašlem a zápalem plic. Nejedna česká domácnost doma zažívá Itálii. Lidé nesmí vycházet ven bez roušek, které ale nejsou, a tak je musí kupovat předražené od influencerů. Toaletní papír je vykoupený a hospody jsou zavřené. Nikdo už netvrdí, že za komunistů bylo líp.

Ve světě plném špatných zpráv se ale sem tam objeví i nějaké dobré, jako například zrušení pořádání Eurovize a natáčení Ulice. V současné situaci je tedy důležité zachovat klid a hledat i v těch nejtěžších chvílích nějaká pozitiva. Jak se totiž říká – z popela oheň opět vzplane. V našem případě je to ale spíš fénix. Fénix nesoucí jméno Jan Hamáček.

Ministr vnitra Jan Hamáček na módním mole.

Ministr Vnitra se totiž před pár dny objevil na tiskové konferenci ve slušivém červeném svetru a jakoby se díky němu stal snad jiným člověkem. Vedle rozklepaného premiéra mluvícího zaniklým slovanským jazykem najednou stál alfa-samec, pořádný chlap a vůdce. Ne každý hrdina nosí kápi, jelikož minimálně jeden nosí svetr. Červený svetřík s rozepínáním do “véčka”, modré džíny a kotníkové kožené botky se okamžitě staly hitem. Troufám si říci, že outfit sezóny jaro/léto 2020 už je jasný. Ano, je mi líto, vaše post-apokalyptické outfity, co jste okopírovali od děcek z Comic-conu můžete vyhodit.

Jan Hamáček zasedá s krizovým štábem Ministerstva vnitra.
Zasedání krizového štábu Vnitra.

Doufám tedy, že této vzniklé situace si brzo všimne nějaká módní značka zabývající se výrobou svetrů a osloví pana ministra do své kampaně, protože některé šance přijdou za život pouze jednou. Snad to tak bude i v případě korony.

Článek je satira a slouží pouze pro pobavení, rád bych totiž deklaroval, že si práce ministra vnitra velmi vážím, děkuji.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit