Parta tří kamarádů z Prahy, kteří sdílí společnou lásku k rockovým kapelám jako System of a Down, Rammstein nebo Avenged Sevenfold. Na rozdíl od nich ale mají výhradně české texty a bubeníka, který se i přes složité bicí party stará zároveň o hlavní zpěv.

Už 29. června vystoupí v rámci akce Konec Školy v Chapeau Rouge!

Jak jste se seznámili?

Tomáš: Ivan je můj bratranec a s Carlem jsem seděl v lavici na základce od první třídy.

Carlo: Jo, Ivana jsem potom poznal, když jsme spolu všichni šli do kina na Your Highness.

Ivan: Aspoň něco dobrýho z toho filmu vzešlo. 😀

Koho napadlo založit kapelu?

Ivan: To vyplynulo tak nějak přirozeně. S Carlem jsme hráli na nástroje už delší dobu. Po tom, co nás Tomáš seznámil, jsme začli hrát jen tak pro zábavu. Tomáš nejdřív chodil s náma, pak si pořídil basu a najednou jsme byli kapela.

Hádáte se v kapele často?

Carlo: Jo. 😀

Je nezvyklé, že v kapele zpívá bubeník, jak to vzniklo?

Tomáš: Nějakou dobu jsme hledali zpěváka, ale to se nám nedařilo, tak zkusil zpívat Carlo. Ukázalo se, že zpívá dost dobře a zároveň je takovej borec, že při tom zvládá i hrát sypačky na bicí.

Carlo: Pár lidí se mě ptalo, jak to dělám, ale žádnej návod na to není. Jde o zvyk. Ani to není taková věda, jak to vypadá. Ke groovům se dá snadno zpívat a na konci fráze, kde se nezpívá, můžu hrát složitější věci na bubny. Ale pak si všichni myslej, jakej jsi démon. 😀

Jak jste vymysleli jméno kapely?

Ivan: Je hodně těžký najít název, kterej by byl česky a přitom nezněl úplně blbě. Tak jsme hledali všude možně a po vzoru kapely Hadouken! jsme našli inspiraci ve videohrách.

Tomáš: Mimo jiné jsme zkoušeli i Slovník českých slov, ale nakonec jsme vybrali název podle mise z nejlepší český hry všech dob – Mafia.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE