Parta tří kamarádů z Prahy, kteří sdílí společnou lásku k rockovým kapelám jako System of a Down, Rammstein nebo Avenged Sevenfold. Na rozdíl od nich ale mají výhradně české texty a bubeníka, který se i přes složité bicí party stará zároveň o hlavní zpěv.

Už 29. června vystoupí v rámci akce Konec Školy v Chapeau Rouge!

Jak jste se seznámili?

Tomáš: Ivan je můj bratranec a s Carlem jsem seděl v lavici na základce od první třídy.

Carlo: Jo, Ivana jsem potom poznal, když jsme spolu všichni šli do kina na Your Highness.

Ivan: Aspoň něco dobrýho z toho filmu vzešlo. 😀

Koho napadlo založit kapelu?

Ivan: To vyplynulo tak nějak přirozeně. S Carlem jsme hráli na nástroje už delší dobu. Po tom, co nás Tomáš seznámil, jsme začli hrát jen tak pro zábavu. Tomáš nejdřív chodil s náma, pak si pořídil basu a najednou jsme byli kapela.

Hádáte se v kapele často?

Carlo: Jo. 😀

Je nezvyklé, že v kapele zpívá bubeník, jak to vzniklo?

Tomáš: Nějakou dobu jsme hledali zpěváka, ale to se nám nedařilo, tak zkusil zpívat Carlo. Ukázalo se, že zpívá dost dobře a zároveň je takovej borec, že při tom zvládá i hrát sypačky na bicí.

Carlo: Pár lidí se mě ptalo, jak to dělám, ale žádnej návod na to není. Jde o zvyk. Ani to není taková věda, jak to vypadá. Ke groovům se dá snadno zpívat a na konci fráze, kde se nezpívá, můžu hrát složitější věci na bubny. Ale pak si všichni myslej, jakej jsi démon. 😀

Jak jste vymysleli jméno kapely?

Ivan: Je hodně těžký najít název, kterej by byl česky a přitom nezněl úplně blbě. Tak jsme hledali všude možně a po vzoru kapely Hadouken! jsme našli inspiraci ve videohrách.

Tomáš: Mimo jiné jsme zkoušeli i Slovník českých slov, ale nakonec jsme vybrali název podle mise z nejlepší český hry všech dob – Mafia.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit