Manu Destra je elektro-swingová kapela původem z Jablonce nad Nisou, tvoří ji pět členů – čtyři kluci a jedna dívka.

Pokud si chcete zatančit na elektro-swingové pecky této kapely, v nejbližší době, 29. června, můžete navštívit akci Konec Školy.

Jak jste se dali dohromady?

Jakub: Už před založením Manu Destra jsme se všichni dobře znali. S Ondrou se znám odjakživa, je to můj mladší brácha.

Ondra: Postupně jsme se přes jabloneckou jazzovou kapelou Jazztet poznali s Floriánem a Vojtou a několik let jsme spolu hráli.

Bartsha: Nakonec kluci narazili na mě a kapela byla na světě.

Hrajete raději v klubech nebo pod otevřeným nebem?

Vojta: Oboje má svoje kouzlo.

Hrajeme teprve od podzimu, tudíž jsme většinu našich koncertu odehráli v klubech, které pro nás mají skvělou atmosféru, ale s přicházejícím letem začínáme hrát  venku a moc se nám to líbí!

Jaké je to být pro Barču jedinou holkou v kapele?

Je to super! Starají se o mě , nemusím tahat těžkej gear a já jim za to vařím. Nejdřív jsem se toho trošku bála, ale tím , že si celý život více rozumím s klukama, žádný problém není.

Proč zrovna název “Manu Destra”?

Bartsha: Vlastně vůbec nikdo z nás neví, jak jsme ten název vymysleli, což se mi hrozně líbí – ta chemie.

Hádáte se spolu někdy?

Jakub: All day.

Ondra: All night.

Bartsha: Neustále! Většinou se pohádáme o hrozných kravinkách, ale vždycky je to rychle za námi a zase se milujeme.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit