Mladá česká básnířka a písničkářka, která se ve svých písních věnuje tématům všeho druhu. 

I Natálie Schejbalová vystoupí na akci Konec Školy, a to již 29. 6. v pražském klubu Chapeau Rouge.

Co považuješ za svůj největší dosavadní úspěch?

Tuším, že jsem zatím nic výjimečného nedokázala, ale jsem spokojená s tím, jaký život žiju a to je podle mě to hlavní. Letos jsem třeba udělala maturitu a dostala se na vysokou. Často pouštím sednout babičky v tramvaji. To je, myslím, dobrý začátek. 

Věnuješ se raději hudbě, nebo čtení?

Radši jíš, nebo piješ? 

Máš nějaké oblíbené autory?

Mám ráda Kunderu, Fukse, teď jsem zrovna dočetla Pravidla moštárny od Irvinga a bylo to skvělý. 

Ovlivnil YouTube nějak tvůj normální život?

Ano. Občas trávím zbytečně dlouhou dobu sledováním videí se zvířátky.

Kdy jsi začala s veganstvím? Co tě k tomu vedlo? 

Jsem veganka asi rok a půl. Od doby, kdy jsem poprvé viděla záběry z velkochovů, jsem cítila, že s jedením živočišných výrobků je něco strašně špatně. My lidi se lišíme od ostatních zvířat tím, že máme možnost výběru a tendenci pomáhat slabším a bezbranným. A nejsou zvířata přesně to? Kočka, pes, kráva, prase. Nevidím rozdíl. Všichni cítí bolest, radost, lásku.

Dlouho jsem v sobě ty pocity potlačovala, řídila se společenskými konvencemi a upřednostňovala chuť a pohodlnost před etikou, ale asi před třemi lety jsem se stala vegetariánkou a veganství byl jenom další logický krok. Je to to nejmenší, co můžu pro zvířata a planetu udělat.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit