Mladá česká básnířka a písničkářka, která se ve svých písních věnuje tématům všeho druhu. 

I Natálie Schejbalová vystoupí na akci Konec Školy, a to již 29. 6. v pražském klubu Chapeau Rouge.

Co považuješ za svůj největší dosavadní úspěch?

Tuším, že jsem zatím nic výjimečného nedokázala, ale jsem spokojená s tím, jaký život žiju a to je podle mě to hlavní. Letos jsem třeba udělala maturitu a dostala se na vysokou. Často pouštím sednout babičky v tramvaji. To je, myslím, dobrý začátek. 

Věnuješ se raději hudbě, nebo čtení?

Radši jíš, nebo piješ? 

Máš nějaké oblíbené autory?

Mám ráda Kunderu, Fukse, teď jsem zrovna dočetla Pravidla moštárny od Irvinga a bylo to skvělý. 

Ovlivnil YouTube nějak tvůj normální život?

Ano. Občas trávím zbytečně dlouhou dobu sledováním videí se zvířátky.

Kdy jsi začala s veganstvím? Co tě k tomu vedlo? 

Jsem veganka asi rok a půl. Od doby, kdy jsem poprvé viděla záběry z velkochovů, jsem cítila, že s jedením živočišných výrobků je něco strašně špatně. My lidi se lišíme od ostatních zvířat tím, že máme možnost výběru a tendenci pomáhat slabším a bezbranným. A nejsou zvířata přesně to? Kočka, pes, kráva, prase. Nevidím rozdíl. Všichni cítí bolest, radost, lásku.

Dlouho jsem v sobě ty pocity potlačovala, řídila se společenskými konvencemi a upřednostňovala chuť a pohodlnost před etikou, ale asi před třemi lety jsem se stala vegetariánkou a veganství byl jenom další logický krok. Je to to nejmenší, co můžu pro zvířata a planetu udělat.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?