Nač vlastnit šicí stroj, když si jej můžete půjčit v knihovně? Gramofon a disko kouli na party o víkendu? Branky na fotbalový zápas s kamarády? Nebo dokonce teleskop? Vypůjčit si tyto a řadu dalších užitečných věcí je možné od května v pražském Goethe-Institutu. Knihovna věcí je novým typem knihovny, první svého druhu v České republice.

Je to místo pro setkávání lidí se zájmem o sdílení znalostí, nástrojů a užitečných předmětů. Jinými slovy, je to knihovna dobrých a užitečných věcí. Kromě knih a filmů si zde můžeš půjčit i předměty, nástroje nebo hračky.

“Příliš často nakupujeme drahé předměty, které využíváme jen velmi zřídka. Tyto předměty nejenže zabírají prostor v našich domovech, ale také je při jejich velkovýrobě vytvářen značný tlak na omezené zdroje naší Země. Knihovna věcí nabízí inovativní, praktickou, finančně nenáročnou a ekologickou možnost, jak tyto věci využít,” zní z Goethe-Institutu, který se zasloužil i o velmi podařené promo video.

Jak Knihovna věcí funguje, kolik stojí členství a jaké věci si už nyní můžeš na adrese Masarykovo nábřeží 32, Praha 1 půjčit, se dozvíte na www.goethe.de/knihovnaveci.