Co se skrývá za zavřenými dveřmi běžně nepřístupných pražských lokalit? To můžete odhalit v rámci site-specific filmových projekcí Kina Utajeno. Cyklus unikátních zážitkových večerů propojí filmová promítání s imerzivním divadlem a komentovanou prohlídkou prostor. Kino Utajeno nabízí zcela jedinečnou diváckou zkušenost, kterou nezažijete v pohodlí domova ani v běžném kině.

Jak to bude fungovat?

Každý večer bude originálně tématicky zpracovaný, na míru vytvořený místu, kde se bude akce odehrávat. Od místa se bude odvíjet i promítaný film v kombinaci s imerzivním divadlem – to je takové divadlo, které aktivně pracuje s divákem a vtahuje jej do děje.

Představte si to třeba takhle: Jdete na projekci, otevírají se před vámi dveře a slyšíte hudbu. Vstupujete dovnitř a před vámi stojí Mads Mikkelsen, který tancuje. Dívá do očí, jde k vám, bere vás za ruku a odvádí vás do vedlejší místnosti. Tam vás ale opouští, vy se rozhlížíte okolo, vidíte filmové plátno a samoobslužný bar. Berete si drink, sedáte si a objevují se úvodní titulky k filmu Chlast. Po projekci můžete celý prostor prozkoumat a zúčastnit se komentované prohlídky.

Kdo za projektem stojí

Cyklus unikátních zážitkových večerů vzniká jako kooperace studentů z FAMU, DAMU, AVU a FF UK v Praze. Vznik projektu podpořila Asociace producentů v audiovizi a Ministerstvo kultury. Komentované prohlídky prostor budou organizovány ve spolupráci se spolkem Prázdné domy. Projekt je možné podpořit na platformě Donio. Tvůrci slibují do konce roku zorganizovat celkem čtyři akce.

Tým Kino Utajeno

Odhalte tajemství

Nenechte si ujít tuto sérii jedinečných událostí v pečlivě vybraných a běžně nepřístupných lokalitách Prahy. Specifická atmosféra prostoru, živé divadelní imerzivní představení a kvalitní film je recept na nezapomenutelný večer.

Prvního odhalení Kina Utajeno se diváci dočkají 31. října 2023 v Laichterově domě na pražských Vinohradech. Tento objekt v roce 1908 navrhl architekt Jan Kotěra a dlouhé roky fungoval jako knižní nakladatelství.

Jaký film bude promítán a který běžně nepřístupný dům ožije jako další? To prozatím zůstává utajeno! Cestu za odhalením Kina Utajeno můžete sledovat na jeho sociálních sítích – Instagram, Facebook.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit