V novém seriálu “Keeping an Eye On” vám budeme představovat mladé a nadějné lidi působící na české kuturní scéně, od kterých očekáváme velké věci. Jako prvního představíme pražského producenta Bílýho kluka.

Michal Plodek aka Bílej kluk je pražský producent, jehož jméno je kromě BCAA system spojené taky s kolektivem Blazin Bullets nebo Reaper Death Seal Corporation. Do většího povědomí veřejnosti se dostal v roce 2018, kdy byl vyhlášen cenou Vinyla za objev roku. S Michalem jsem se sešel v Petrohradským kolektivu, abychom si pokecali o jeho připravovaném EP, ale i o tom, co ho inspiruje dělat hudbu.

foto: Christine Leuhusen

Jaký je pro tebe zatím rok 2019?

Musím říct, že super. Mám radost z nového EP, který teď dokončuju společně s Bloodflow z Babypoolu.

Když mluvíš o novým EP, tak v lednu jsi už přece jedno vydal. Je v něčem jiný než to předchozí?

Jojo, je úplně jiný. Ten rozdíl je, že teď dělám na cizí produkci, kdežto předtím jsem si ji dělal sám. Na novým EP pracujeme právě s Bloodflow, protože mi poslal beaty a všechny byly skvělý. Jsou v tom cítit dva jiný přístupy a to mě baví. Jinak EP vydáme na konci června / na začátku července. Bude na něm šest tracků. Kdybych to měl srovnat se Snowy (předchozí EP), tak teď se ohledně releasu cítím daleko víc jistější. Taky jsme si s EPčkem dali pořádnou práci. Bude na něm mix, master a k tomu navíc pořádný videoklip od Ninja Priest. Jo a taky by mělo konečně vyjít na Spotify.

Kde bereš inspiraci pro hudbu?

Dost to jsou počítačový hry, filmy, anebo prostě zkouším. Z filmů mě asi nejvíc ovlivnilo Initial D. Je to japonský anime o driftech. Ale jinak je pro mě dělání hudby hodně pocitový. Poslouchám různý samply, se kterýma si pak hraju, a když to funguje, tak s tím jdu dál.

foto: Christine Leuhusen

Pokud budeme ještě mluvit o inspiraci, máš nějakého oblíbeného umělce?

Dlouhodobě mě baví Black Kray z Goth Money Records. Ten mě fakt baví celou dobu, co ho znám, a bavit mě zatím nepřestal.

Jaký byly tvoje hudební začátky?

Na začátku byl první projekt, kterej sme měli společně s eva01 a mma_official – Chucpe tribe. Což byla taková live věc. Pak sem začal víc produkovat a djovat a u toho mě začlo lákat zkoušet něco na micu.

Vím, že máš ty svoje věci často spojený s vizuály, který jsou tak trochu acid. Děláš si je sám?

Buďto si je dělám sám, nebo je tvoří lidi v BCAA. Před dvěma, nebo třemi roky jsem začal dělat s Davidem Střelečkem – evou01 a Ivem Kováčem – Irako Seigen Reaper Death Seal Corporation, kde jsme spolu tvořili herní prostředí. To mě hodně bavilo. Když si dělám vizuály sám, tak tvořím především v Unity.

Co ty a fashion? Baví tě?

Jo, ale moc to nehrotím. Občas spolupracuju s Recycle Vintage Store. Dělali mi mikinu na koncert Tommyho Cashe, kde jsem byl předskokan, a teď mi dělali věci do nového klipu. Baví mě, že můžu spolupracovat s někým, koho znám. Myslím, že to funguje dobře.

Co rád děláš, když zrovna neděláš hudbu?

Počítačový hry a fellení.

Jakou počítačovou hru teď hraješ nejvíc?

Vrátil jsem se k Horizon Zero Dawn, protože mám už konečně opravený Playstation. Ale nejvíc teď hraju Rocket League. Protože Rocket League je nejlepší hra.

Doporučil bys někoho, koho se vyplatí sledovat na Instagramu?

Ty jo promiň, ale nejsem schopnej nikoho vybrat.

foto: Christine Leuhusen

Na jaký hudební festivaly se v létě chystáš? Máš nějaký tipy pro ostatní?

Určitě pojedu na Creepy Teepee. Jinak žádný jiný v plánu nemám. A tipy… hmm… Minulej rok jsem hrál na Chee Chaaku. Ten byl super. Měl skvělou atmosféru. Jo a Fluff mi taky přijde dobrej. Tam jsem hrál asi před dvěma roky. Vlastně jsem si říkal, že bych se tam vrátil, kdybych to dával.

A zahraniční festivaly?

Na ty moc nejezdím.

Když jsem už u těch tipů, tak koho bys doporučil poslouchat na český scéně, kdo není ještě tolik známý?

Určitě bych doporučil Bloodflow a Ninja Priest. Jsou to talentovaný kluci z Brna. Ty mě hodně baví. Jinak všichni kolem BCAA a Blazing Bullets: dirtina, dzurillah, eva01, irako seigen, martyyna, mma_official, noemi.

Na závěr ještě jedna otázka. Kde si tě budeme moct v nejbližší době poslechnout?

To jsme tak trochu propásli, protože předminulou sobotu jsem hrál v Bratislavě. Jinak až 18. září budu vystupovat společně s Blazing Bullents na Pontonu.

foto: Christine Leuhusen

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit