Jak už samotný název napovídá, tak hudební nahrávka obsahuje skladby, které písničkářka složila během svých cest po světě anebo jsou minimálně cestováním ovlivněny.

Songy vznikaly z velké části především ve Vietnamu a Indonésii, přičemž hlavní hrdinkou alba je švédsko-chilsko-česká zpěvačka a rapperka Sophie, která propůjčila svůj líbezný hlas hned dvěma písničkám. Sofiiny texty vznikají spontánně a jdou od srdce, což dokonale koreluje se všemi tóny EP.

„Pracuji hodně s organickými zvuky z různých etnik, především ze zemí Jižní Ameriky, Afriky a Asie. Používám hodně hlasy, které nacházím různě na Youtube. Někdy je to rozhovor na Vice, jindy zase hlasy z demonstrace, nebo zpěv afrického kmene. Taky hodně používám zvuky z přírody – řeky, vítr, oceán, ptáčky. No a v neposlední řadě i to, co jsem si posbírala sama při svých cestách napříč Asii,“ komentuje svou tvorbu samotná KAT.

EP obsahuje celkem čtyři nahrávky, kde se postupně představí hned několik hostů, včetně už zmíněné Sophie. Například skladba Vanessa vznikla se dvěma talentovanými hudebníky z indonéské Javy – hudebním producentem Yodou a baskytaristou Melky.

„Bylo to jejich první seznámení s tvorbou elektronické hudby. Hlavní sample celého songu je vyprávění Vanesy o jejím dni v Ekvádoru. Video vzniklo v rámci projektu humanitární organizace Plan International Ireland, která se snaží bojovat za lidská práva a rovnost dívek ve společnosti,“ popsala skladbu hudebnice.

Hlavním stavebním kamenem skladby Solitaria je zase sample z reportáže magazínu Vice o jednom z posledních žijících členů rozpadlé hippie komunity, která žila uprostřed lesa na Novém Zélandu. Lonely in The Crowd se rozvinulo do beatu, který pak Sophie doplnila zpěvem a rapem.

Spontánním mixem všech těchto prvků vznikají často žánrově odlišné věci, které si někdy více či méně zachovávají stejný rukopis. Vzniká tak hudba inspirovaná světem, lidmi a událostmi, která se rozvíjí do neotřelého hudebního počinu s názvem „Ecos Del Mundo“.

EP vyjde 30.7.2021 na všech streamovacích platformách. KAT můžete sledovat také na Instagramu nebo Soundcloudu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit