Předem chci upozornit, že burger NENÍ to, co koupíte v McDonaldu. Že TO má v názvu slovo burger, neznamená, že TO jako burger chutná nebo nedej bohu vypadá. Přijďte se přesvědčit, co vůbec znamená tento pojem. Obešla jsem pro vás nejčastěji zmiňované burgerárny v Praze a ochutnala jejich burgery.

1) McDonald’s

Jak jsem již řekla, to, co člověk dostane zabalené a upatlané v papíru, se zdaleka nepodobá burgeru. Výška maximálně 5 cm, nejspíše si na to sedl zápasník Sumo, jinak nechápu, proč vypadá tak, jak vypadá. Bůh ví, čím je to napuštěné. Houska hodně sladká. Ovšem mají super hranolky, to se ví. Cena vyhovuje. Dostává 1b/10b.

Bigmac 200g: 70Kč

http://www.hngn.com/articles/35329/20140704/consumer-reports-mcdonalds-burger-ranked-worst-in-the-u-s.htm
zdroj: www.hngn.com

2) Burger King

Řekla bych, že kvalita je o level vyšší než v McDonaldu. Ale hranolky jsou horší. Zdaleka pořád nevypadá jako burger. Ale když má člověk hlad a potřebuje se rychle najíst, chápu, že zavítá zrovna sem. Cena odpovídá, ale seženete za ty peníze i lepší jídlo. Dostává 3b/10b.

Whopper 260g: 79Kč

forbes.com
zdroj: forbes.com

3) Restaurace U Trajců

Burger je dobrý na to, jak málo stojí. Kdo má rád kořeněnější jídla, určitě se stavte. Hranolky jsou trochu bez chuti, ale ta cena je opravdu lákavá. Navíc restaurace je poblíž Karlova náměstí, takže krásně v centru. Je to spíše hospůdka, fajn posezení, ale trochu zmatená obsluha. Dostává 5b/10b.

Jack Daniels special hamburger 200g + hranolky: 95Kč

www.burgerspot.cz
zdroj: www.burgerspot.cz
www.portalpraha.cz
zdroj: www.portalpraha.cz

4) Tom’s burger

Burger konečně vypadá, tak jak má! Byl moc dobrý. Pro toho, kdo má rád grilovanou zeleninu, doporučuji Western burger. Karamelizovaná cibule a maso tvoří krásnou kombinaci. Hranolky nebo cibulové kroužky nic moc. Burger je propíchnutý špejlí, takže se dá jíst v klidu  rukami a nepadá to. Je to spíše takové bistro, můžete si vzít burger do ruky a jít pryč. Je poměrně těžké tam sehnat místo, musíte dopředu rezervovat. Dostává 6b/10b.

Western burger 200g: 99Kč

Takhle doopravdy vypadá
Takhle doopravdy vypadá
www.restu.cz
www.restu.cz

5) Bejzment

Restaurace na Andělu. Burger je americký, výborný, houska je domácí, a tak se někdy povede a někdy prostě ne. Hranolky jsou domácí, mňamka. Obsluha velmi příjemná. Je to spíše na posezení s kamarády. Je tam super pivo a americké limonády. Dostává 7b/10b.

Burgery kolem 200 Kč

10811658_10202049573160683_683384592_n

www.restu.cz
zdroj: www.restu.cz

6) The Tavern

Podnik na Jiřího z Poděbrad je malý a vejde se tam kolem 20 lidí. Vlastník je prý Američan žijící v ČR, proto jsou burgery v americkém stylu. V burgeru je více cítit omáčka než maso, hranolky jsou domácí a podávané se skvělými domácími omáčkami. Cena a kvalita poměrně vyhovuje. Dostává 8b/10b.

Burgery kolem 200 Kč

www.expats.cz
zdroj: www.expats.cz
life.ihned.cz
zdroj: life.ihned.cz

7) Dish

Je poblíž Náměstí míru. Burgery jsou moc dobré! Druhé nejlepší v Praze, ale nedávají špejli, a tak vám vše vypadne buď na košili nebo do talíře, takže musíte jíst příborem a jaký správný český prase jí burger příborem? Hranolky jsou výborné, ale trochu moc tlusté, takže trvá hrozně dlouho, než vystydnou. Stihnete sníst celý burger a stejně jsou horké. Stává se hodně často, že čekáte na rezervaci klidně hodinu. Dostává 9b/10b.

Cena burger + hranolky: 210 Kč

www.tripadvisor.com
zdroj: www.tripadvisor.com
www.nelso.cz
zdroj: www.nelso.cz

8) Café Palanda

POZOR! Nejlepší burgery v Praze! Najdeme je u Náměstí republiky. Velká restaurace, většinou najdete místo, ale radši si jej rezervujte. Obsluha příjemná a na úrovni. Naprostá dokonalost. Obrovské porce, skoro nejdou sníst. Doporučuji celý den nejíst, abyste do sebe tu nádheru nacpali. Burger je hnědý a krásně opečený, houska trochu slaná i sladká, maso s karamelizovanou cibulkou, slaninou a chedarem je naprosto geniální chuť. Hranolky jsou úzké s bylinkami a dokonce na nich občas najdete i slupku. Tatarka skvělá, stejně tak i salátek. Na 10000% doporučuji. Dostává 10b/10b.

Burger, hranolky, tatarka a salátek: 206 Kč (Dejte si ten první z lístku – Royal)

Doporučujeme přijít mezi 11. – 14. hodinou, kdy v poledním menu můžete narazit na burger za 99 Kč!

www.yelp.cz
zdroj: www.yelp.cz
www.cafepalanda.cz
zdroj: www.cafepalanda.cz

TIP NA KONEC: Otočte si burger při jídle v rukou vzhůru nohama. Bude se vám lépe jíst a nic nevypadne.

Dobrou chuť!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit