Hudební label BiggBoss přináší druhý ročník multižánrového pop-up klubu v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2019. Ten nabídne v historické budově Císařských lázní celkem sedm večerů nabitých koncerty předních českých a slovenských kapel. Novinkou letošního ročníku budou afterparties, kde se o program až do ranních hodin postarají DJs pevně spjatí s českou klubovou scénou.

“Chceme, aby návštěvníci festivalu měli po dni plném filmů na světové úrovni možnost potkat se v netradičním klubovém prostředí a užít si koncerty toho nejlepšího, co nám domácí hudební scéna nabízí,” říká Vladimir 518, který stojí za dramaturgií klubu KAISER 54. Letošní ročník nabídne pestrý program koncertů a hlavně afterparties.

Historická budova Císařských lázní se na týden promění v multižánrový klub, který nabídne jedinečné koncerty českých a slovenských kapel. Vladimir 518 s živou kapelou a hostem Matějem Ruppertem se postarají o úvodní sobotní koncert za podpory Mall.cz, hlavního partnera festivalu. Mezi dalšími interprety v nabitém programu celého týdne, se představí i Tata Bojs nebo Midi Lidi. Klub představí také projekt Katarzia slovenské písničkářky a hudebnice Kataríny Kubošiové, která na podzim vydala jednu z nejzásadnějších desek roku 2018 s názvem Antigona, kde se snoubí progresivní elektronika, pichlavý narativ a inteligentní texty.

Prostor dostanou i mladí a progresivní umělci, mezi které lze bezpochyby zařadit například raperku, skvělou performerku a zpěvačku Hellwanu, která minulý rok rozvířila vody svým jedinečným zvukem ovlivněným grimem, rnb a neo-soulem a letos v lednu vydala nové EP Phases. V KAISER 54 letos vystoupí také pražské elektronické duo Ohm Square, ti se po delší odmlce vracejí s novým EP Can’t Believe I’ve Still Got a Headache, na kterém si pohrávají s trochu odlehčenějšími náladami elektroniky a popu a jejich vystoupení doprovodí speciální lazer show Davida Vrbíka, který spolu s Vladimirem 518 stojí za audiovizuálním divadelním projektem SPAM.

Afterparties představí to nejzajímavější z místního elektronického undergroundu. Ve spolupráci s audiovizuálním kolektivem a labelem XYZ proběhnou ve dvoraně Císařských lázní tři LIVE vystoupení mladých talentovaných producentů Olivera Torra, St. Jakoba a OGJ. Kromě živých vystoupení se návštěvníci mohou těšit na sety zručných a ostřílených DJs. Za pulty se prostřídají jak prověření selektoři Lumiere a Fatty M, Double J., Bidlo nebo Orion, tak i zástupci současné mladé generace progresivních a zajímavých DJs domácí scény.

“Pokud si chcete zajít na koncert nebo jenom na drink a u toho poslouchat kvalitní hudbu, KAISER 54 bude přesně to ideální místo,”dodává Stefan Motika, hlavní produkční, který s Vladimirem 518 klub připravuje. Jedinečnou atmosféru bude po celou dobu dokreslovat 21 metrů vysoká světelná instalace vizuálního umělce Jana Hladila a návštěvníci tak dostanou poslední možnost zažít netradiční prostředí hudebního klubu v historické budově Císařských lázní, která se poté na dlouhou dobu uzavře z důvodu rekonstrukce.

PROGRAM KONCERTŮ KAISER 54

29.6. – Vladimir 518 + Live band a Matěj Ruppert, Vegy, Robot za podpory MALL.cz
30.6. – PSH, Maniak, Hellwana
1.7. – WWW, Ohm Square
2.7. – Tata Bojs, Katarzia
3.7. – Josef Sedloň, Fatty M, Bidlo, Lumiere, Subgate
4.7. – Midi Lidi, Mutanti hledaj východisko
5.7. – Yzomandias, Nik Tendo

PROGRAM AFTERPARTIES KAISER 54

30.6. – Tuco, C. Monts
1.7. – Sifon, Aid Kid, Karaoke Tundra
2.7. – Orion, Double J., Robot
4.7. – St Jakob (live), Oliver Torr (live), OGJ (live), PSJ (dj set)
5.7. – XYZ invites: NCOL, Jorgos

Otevřeno denně od 22:00

Veškeré informace o programu naleznete na www.kaiserkviff.cz.

Předprodej lístků: www.kaiserkviff.cz/tickets.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit