Hudební label BiggBoss přináší druhý ročník multižánrového pop-up klubu v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2019. Ten nabídne v historické budově Císařských lázní celkem sedm večerů nabitých koncerty předních českých a slovenských kapel. Novinkou letošního ročníku budou afterparties, kde se o program až do ranních hodin postarají DJs pevně spjatí s českou klubovou scénou.

“Chceme, aby návštěvníci festivalu měli po dni plném filmů na světové úrovni možnost potkat se v netradičním klubovém prostředí a užít si koncerty toho nejlepšího, co nám domácí hudební scéna nabízí,” říká Vladimir 518, který stojí za dramaturgií klubu KAISER 54. Letošní ročník nabídne pestrý program koncertů a hlavně afterparties.

Historická budova Císařských lázní se na týden promění v multižánrový klub, který nabídne jedinečné koncerty českých a slovenských kapel. Vladimir 518 s živou kapelou a hostem Matějem Ruppertem se postarají o úvodní sobotní koncert za podpory Mall.cz, hlavního partnera festivalu. Mezi dalšími interprety v nabitém programu celého týdne, se představí i Tata Bojs nebo Midi Lidi. Klub představí také projekt Katarzia slovenské písničkářky a hudebnice Kataríny Kubošiové, která na podzim vydala jednu z nejzásadnějších desek roku 2018 s názvem Antigona, kde se snoubí progresivní elektronika, pichlavý narativ a inteligentní texty.

Prostor dostanou i mladí a progresivní umělci, mezi které lze bezpochyby zařadit například raperku, skvělou performerku a zpěvačku Hellwanu, která minulý rok rozvířila vody svým jedinečným zvukem ovlivněným grimem, rnb a neo-soulem a letos v lednu vydala nové EP Phases. V KAISER 54 letos vystoupí také pražské elektronické duo Ohm Square, ti se po delší odmlce vracejí s novým EP Can’t Believe I’ve Still Got a Headache, na kterém si pohrávají s trochu odlehčenějšími náladami elektroniky a popu a jejich vystoupení doprovodí speciální lazer show Davida Vrbíka, který spolu s Vladimirem 518 stojí za audiovizuálním divadelním projektem SPAM.

Afterparties představí to nejzajímavější z místního elektronického undergroundu. Ve spolupráci s audiovizuálním kolektivem a labelem XYZ proběhnou ve dvoraně Císařských lázní tři LIVE vystoupení mladých talentovaných producentů Olivera Torra, St. Jakoba a OGJ. Kromě živých vystoupení se návštěvníci mohou těšit na sety zručných a ostřílených DJs. Za pulty se prostřídají jak prověření selektoři Lumiere a Fatty M, Double J., Bidlo nebo Orion, tak i zástupci současné mladé generace progresivních a zajímavých DJs domácí scény.

“Pokud si chcete zajít na koncert nebo jenom na drink a u toho poslouchat kvalitní hudbu, KAISER 54 bude přesně to ideální místo,”dodává Stefan Motika, hlavní produkční, který s Vladimirem 518 klub připravuje. Jedinečnou atmosféru bude po celou dobu dokreslovat 21 metrů vysoká světelná instalace vizuálního umělce Jana Hladila a návštěvníci tak dostanou poslední možnost zažít netradiční prostředí hudebního klubu v historické budově Císařských lázní, která se poté na dlouhou dobu uzavře z důvodu rekonstrukce.

PROGRAM KONCERTŮ KAISER 54

29.6. – Vladimir 518 + Live band a Matěj Ruppert, Vegy, Robot za podpory MALL.cz
30.6. – PSH, Maniak, Hellwana
1.7. – WWW, Ohm Square
2.7. – Tata Bojs, Katarzia
3.7. – Josef Sedloň, Fatty M, Bidlo, Lumiere, Subgate
4.7. – Midi Lidi, Mutanti hledaj východisko
5.7. – Yzomandias, Nik Tendo

PROGRAM AFTERPARTIES KAISER 54

30.6. – Tuco, C. Monts
1.7. – Sifon, Aid Kid, Karaoke Tundra
2.7. – Orion, Double J., Robot
4.7. – St Jakob (live), Oliver Torr (live), OGJ (live), PSJ (dj set)
5.7. – XYZ invites: NCOL, Jorgos

Otevřeno denně od 22:00

Veškeré informace o programu naleznete na www.kaiserkviff.cz.

Předprodej lístků: www.kaiserkviff.cz/tickets.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?