Jedno známé přísloví říká: šaty dělají člověka. Pravda je, že oblečení je jedna z prvních věcí, které si na nás naše okolí všimne. Oblečení je zároveň věc, za kterou spousta z nás utrácí mnohdy i nekřesťanské peníze.

Chceme mít na výběr, chceme se blýsknout známou značkou a chceme lidem okolo nás ukázat, že dokážeme udržet krok s aktuálními trendy. Když už za oblečení tolik utrácíme, pak určitě chceme, aby vydrželo pokud možno co nejdéle jako nové.

Jak pečovat o oblečení, aby si zachovalo barvy i tvar?

Je jedno, jestli za oblečení utratíte pár stovek, nebo v obchodě necháte majlant. Pokud se o své módní kousky naučíte správně starat, ponechají si nejen své původní barvy, ale i tvar. Jak tedy správně na to? Známe několik osvědčených tipů a triků!

  1. Jemné prádlo před praním otáčejte naruby, předejdete tak jeho poškození. Týká se to například oblečení s potiskem nebo kousků zdobených flitry – oboje má tendence při nešetrném praní odpadávat nebo se loupat.
  2. Investujte do kvalitních značek. Kvalita je základ a ověřené značky, jako například značka Wrangler, si zakládá na volbě perfektního materiálu i pečlivém zpracování. Investicí do kvalitních kousků předejdete pozdějšímu zklamání i problémům.
  3. Kalhoty a džíny perte vždy otočené naruby, předejdete tak jejich seprání na povrchu. Pamatujte, že kvalitní a drahé džíny by se měly prát co možná nejméně, protože čím méně je perete, tím déle si zachovávají své původní vlastnosti.
  4. Džínům nejvíce svědčí, pověsíte-li je na speciální ramínka. Je to pro ně daleko lepší, nežli když je složíte a narovnáte na sebe.
  5. Svetry a mikiny nedoporučujeme věšet na ramínka, pletenina má totiž tendence se prověšovat, nemluvě o tom, že se do ní při zavěšení na ramínko vytlačují důlky, které působí nevzhledně.
  6. Všechny druhy sukní se věší na ramínka s kolíčky podlepenými gumou. Takové kolíčky předchází otlačeninám na látce.

Článek je reklamní sdělení

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?