Jedno známé přísloví říká: šaty dělají člověka. Pravda je, že oblečení je jedna z prvních věcí, které si na nás naše okolí všimne. Oblečení je zároveň věc, za kterou spousta z nás utrácí mnohdy i nekřesťanské peníze.

Chceme mít na výběr, chceme se blýsknout známou značkou a chceme lidem okolo nás ukázat, že dokážeme udržet krok s aktuálními trendy. Když už za oblečení tolik utrácíme, pak určitě chceme, aby vydrželo pokud možno co nejdéle jako nové.

Jak pečovat o oblečení, aby si zachovalo barvy i tvar?

Je jedno, jestli za oblečení utratíte pár stovek, nebo v obchodě necháte majlant. Pokud se o své módní kousky naučíte správně starat, ponechají si nejen své původní barvy, ale i tvar. Jak tedy správně na to? Známe několik osvědčených tipů a triků!

  1. Jemné prádlo před praním otáčejte naruby, předejdete tak jeho poškození. Týká se to například oblečení s potiskem nebo kousků zdobených flitry – oboje má tendence při nešetrném praní odpadávat nebo se loupat.
  2. Investujte do kvalitních značek. Kvalita je základ a ověřené značky, jako například značka Wrangler, si zakládá na volbě perfektního materiálu i pečlivém zpracování. Investicí do kvalitních kousků předejdete pozdějšímu zklamání i problémům.
  3. Kalhoty a džíny perte vždy otočené naruby, předejdete tak jejich seprání na povrchu. Pamatujte, že kvalitní a drahé džíny by se měly prát co možná nejméně, protože čím méně je perete, tím déle si zachovávají své původní vlastnosti.
  4. Džínům nejvíce svědčí, pověsíte-li je na speciální ramínka. Je to pro ně daleko lepší, nežli když je složíte a narovnáte na sebe.
  5. Svetry a mikiny nedoporučujeme věšet na ramínka, pletenina má totiž tendence se prověšovat, nemluvě o tom, že se do ní při zavěšení na ramínko vytlačují důlky, které působí nevzhledně.
  6. Všechny druhy sukní se věší na ramínka s kolíčky podlepenými gumou. Takové kolíčky předchází otlačeninám na látce.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit