Co tvoří součást ložnice? Dominantou každé ložnice je bezesporu postel, na které by se však nemohlo spát, pokud by na ní nebyla matrace. V případě, že patříte k lidem, kteří vědí, že matrace se podílí na kvalitě našeho spánku, víte také, že se o matraci musíte pořádně starat. Matrace má jistou dobu trvanlivosti, ale se správnou péčí může ve vaší ložnici vydržet déle, než jak slibují odborníci nebo její prodejci.

Jak již bylo zmíněno, matrace má dobu trvanlivosti, nebude v naší ložnici věčně. Obvykle vydrží několik let, posléze je dobré ji vyměnit za novou, jelikož bývá po letech proležená a nepohodlná. Proležená matrace se pak rovná nekvalitnímu spánku, bolestem zad a kloubů, také se to rovná špatné produktivitě a samozřejmě mimo jiné i špatné náladě.

Pokud patříte k lidem, kteří zjistili, že jejich matrace už plně nevyhovuje jejich potřebám nebo že jejich matrace už má dávno odslouženo, možná hledáte novou matraci do své ložnice. Dnes patří k oblíbeným a také k vysoce kvalitním matracím matrace zdravotní a také ortopedická matrace. Velice kupované jsou také latexové matrace nebo pěnové matrace, které se přizpůsobují tělu člověka.

Pečujte o matraci správně

Ať už jste investovali do matrací nových nebo máte ve své ložnici stále ještě pohodlnou, funkční matraci, otázkou je, jestli víte, jak se o matraci starat. Prodlužte její životnost tím, že budete o matraci pečovat přesně tak, jak si zaslouží.

Jak pečovat o matraci

  • Pravidelně matraci otáčejte, a to všemi směry. Nestačí matraci otáčet jen z jedné na druhou stranu, přece jenom matraci každý člověk zatěžuje nerovnoměrně.
  • Matraci je nutné pravidelně vysávat a také vyklepávat. Uvnitř matrací se totiž rád schovává prach, který může způsobit alergické reakce, jež nám nedají v noci spát.
  • V ložnici je nutné často větrat. Nejen, že se vzduch v ložnici osvěží a vymění, také matrace jako taková bude dýchat a usazená vlhkost během noci rázem zmizí. Dýchající matrace v sobě nikdy neukrývají plísně ani jiné zdravotně závadné věci.

Článek je reklamní sdělení

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?