Nový cirkus se v posledních letech těší velké oblibě. Není divu, že rodiče přihlašují své ratolesti k lektorům, kteří patří mezi ty nadšence, jež pro své svěřence vymýšlí první poslední. Už druhým rokem se tak pedagogové a mladí studenti Cirqueonu, centra pro nový cirkus, rozhodli připravit venkovní představení, které je inspirováno Starými pověstmi českými a které se snad ani nemůže odehrávat jinde než na Vyšehradě….

Cirqueon ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad připravil jedinečné cirkusové site specific. První tři květnové podvečery patřily zážitkovému představení Cirkusové legendy, které se odehrálo v prostorách katakomb Gorlice a parku v areálu Vyšehradu. Ti kteří dorazili mohli být svědky akrobacie praotce Čecha, námluv Kazi, siláckého Bivoje, vizionářské Libuše, strašlivé dívčí války i skoku Horymíra se Šemíkem.

Pod taktovkou režiséra Filipa Jeviče jsme se společně s mladými talenty ocitli na Vyšehradě. Za pomoci akrobacie, tance, žonglování a balančních technik jsme se vydali po stopách Starých pověstí českých, které všichni ze školních lavic dobře známe. Nyní šlo ale o netradiční a nové zpracování, které samotné příběhy velmi oživilo.

Na diváka čekala procházka magických prostor Vyšehradu s nečekanými cirkusovými obrazy. Od Cihelné brány se pak návštěvníci vydali tajemným podzemím až do samotných tajemných prostor Gorlice, kde je umístěno i šest originálních sousoší z Karlova mostu a kde samotný program vrcholil.

Společně s pilnými a neskutečně mrštnými a nadanými studenty Cirqueonu se představili i lektoři. Například Katka Klusáková a Pavla Rožníčková (Cirkus TeTy), Adam Jarchovský (Bratři v tricku) nebo francouzský lektor Marc Verhille.

foto:Klára

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit