Escape roomy, jinak také únikové hry či únikové místnosti, zdaleka nepředstavují zajímavé vyžití jen pro děti či dospívající, právě naopak. Dospělí zde podstoupí zkoušku spolupráce a koordinace, provětrají své mozkové závity, potrápí šedou kůru mozkovou a co je nejdůležitější, skvěle se při tom pobaví.

Únikové hry jsou o spolupráci

Escape room je, jak již název napovídá, stručně řečeno nějaká místnost, ze které je potřeba dostat se ven. Po seznámení se s cílem hry, který ve většině případů představuje odhalit nějaké tajemství, se v uzavřené a speciálně připravené místnosti pustíte do hledání artefaktů, klíčů a zámků, k nimž pasují a šifer, které musíte rozluštit, abyste se posunuli dále. Escape roomy jsou koncipovány pro 2-6 osob a největší výzvou je právě koordinovaná spolupráce skupiny.

Některé únikové hry jsou v dnešní době již spíše filmem, ve kterém hrajete hlavní roli. Již dávno to není o holé místnosti, kde musíte nalézt několik klíčů a k nim ty správné zámky. Moderní únikové hry nabízejí nejmodernější technologie, speciální vizuální a zvukové efekty a propracované prostředí, na kterém spolupracují i tvůrci filmových kulis. Do hry jste přímo vtaženi a po chvíli vám připadá, že to ani není hra, ale realita.

Escape room jako prostor pro utužování vztahů

Únikové hry jsou tak ideálním místem strávení času s přáteli, kolegy či příbuznými. Zapomenete na starosti všedního života, budete se spoléhat jeden na druhého a užijete si spoustu zábavy. Budete muset přemýšlet, hledat, komunikovat, spolupracovat a táhnout za jeden provaz, abyste dosáhli cíle. Zní to jako spoustu práce, a také je, ale výsledkem bude kromě netradičně stráveného času hlavně utužení vztahů s přáteli či kolegy formou zábavné hry. Ve chvíli, kdy se otevřou dveře z místnosti a vy jimi projdete, budete se cítit jako vítězové. Tak na co ještě čekáte? Vyberte si hru a jděte se bavit!

Článek je reklamní sdělení

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?