Escape roomy, jinak také únikové hry či únikové místnosti, zdaleka nepředstavují zajímavé vyžití jen pro děti či dospívající, právě naopak. Dospělí zde podstoupí zkoušku spolupráce a koordinace, provětrají své mozkové závity, potrápí šedou kůru mozkovou a co je nejdůležitější, skvěle se při tom pobaví.

Únikové hry jsou o spolupráci

Escape room je, jak již název napovídá, stručně řečeno nějaká místnost, ze které je potřeba dostat se ven. Po seznámení se s cílem hry, který ve většině případů představuje odhalit nějaké tajemství, se v uzavřené a speciálně připravené místnosti pustíte do hledání artefaktů, klíčů a zámků, k nimž pasují a šifer, které musíte rozluštit, abyste se posunuli dále. Escape roomy jsou koncipovány pro 2-6 osob a největší výzvou je právě koordinovaná spolupráce skupiny.

Některé únikové hry jsou v dnešní době již spíše filmem, ve kterém hrajete hlavní roli. Již dávno to není o holé místnosti, kde musíte nalézt několik klíčů a k nim ty správné zámky. Moderní únikové hry nabízejí nejmodernější technologie, speciální vizuální a zvukové efekty a propracované prostředí, na kterém spolupracují i tvůrci filmových kulis. Do hry jste přímo vtaženi a po chvíli vám připadá, že to ani není hra, ale realita.

Escape room jako prostor pro utužování vztahů

Únikové hry jsou tak ideálním místem strávení času s přáteli, kolegy či příbuznými. Zapomenete na starosti všedního života, budete se spoléhat jeden na druhého a užijete si spoustu zábavy. Budete muset přemýšlet, hledat, komunikovat, spolupracovat a táhnout za jeden provaz, abyste dosáhli cíle. Zní to jako spoustu práce, a také je, ale výsledkem bude kromě netradičně stráveného času hlavně utužení vztahů s přáteli či kolegy formou zábavné hry. Ve chvíli, kdy se otevřou dveře z místnosti a vy jimi projdete, budete se cítit jako vítězové. Tak na co ještě čekáte? Vyberte si hru a jděte se bavit!

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit