Badfocus představil svůj nový euforický singl “sora”, který má posluchače oslovit tématy naděje a lehkosti. Ty jsou citelné již v samplu japonského vokálu a také v samotném vizuálu singlu, který zobrazuje znak sora: japonsky nebe.

Pražský multi-instrumentalista a producent Prokop Korb, o kterém už jsme na našem webu několikrát psali, zahájil projekt badfocus na jaře 2020. Od té doby za sebou stihl nechat bohatou hudební tvorbu: vydal debutové album “wallflower”, dále dvě EP ze spontánní série “emerged” a také složil soundtrack k prvnímu tanečnímu filmu Laterny magiky “New Normal”. V rámci vybraných živých vystoupení předskakoval německým Grandbrothers, vystoupil na řadě českých festivalů, na unikátním koncertu Electronica: Visions of Sound III v Londýně, v Budapešti na showcase festivalu BUSH a nedávno podnikl své první turné v Česku, Maďarsku a na Slovensku.

foto: Ondřej Hons

Nyní pouští do světa nový singl, který se předchozí tvorbě poměrně vymyká. „Song sora vznikl, když jsem během karantény objevil samply japonských vokálů. Hrozně mě bavilo, že působí jak z jinýho vesmíru, takový melancholický a nostalgický, ale zároveň plný ryze pozitivní energie, jako by ti někdo našeptával, že všechno bude v pohodě… Během chvilky jsem z toho udělal tenhle jednoduchej, euforickej track,“ uvádí badfocus o své nové skladbě.

Svůj živý debut bude mít singl sora 23. dubna v Kampusu Hybernská. Badfocus zde společně zahraje s budapešťským umělcem OIEE – s tím navíc v současnosti badfocus pracuje na dalším singlu, který by měl vyjít na jaře. Vstupenky na pražský koncert jsou dostupné v síti GoOut.

úvodní foto:
Tereza Slowiková

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit