Víkend už se nezadržitelně blíží a s ním i mnoho zajímavých online akcí, co by sis v domácí karanténě, která už se pomalu ale jistě krátí, neměl nechat ujít. Jestli si chceš dopřát nějakou tu dávku hudby, nechte se inspirovat našimi tipy. Což takhle osmihodinový Art Maraton s Never Sol nebo Bratry, DJs live sety a koncerty Vypsané fiXy, Davida Kollera, či Muchy?

Pátek

Díky Art Maratonu se v pátek 24. dubna po více než měsíci opět na několik hodin otevřou dveře pražského Paláce Akropolis. Během osmihodinového programu se představí umělci, jejichž tvorbu budeš moci sledovat online. Pohodlně se usaď, dej si něco dobrého a vychutnej si koncert! Čekají te například kapely Cocotte Minute, Kittchen, Bratři, Never Sol, Clarinet Factory, Bára Zmeková, Malé zvíře a Moonspotter. Headlinerem bude nu-metalová kapela Cocotte Minute, která kvůli současné situaci nestihla dokončit svoji tour s kultovním debutem CZEKO. „Od 21:00 vyšvihne nejjemnější výběr z našich ikonických ploužaků!”, dodává k setu frontman Zeller.

Mimo to bude hudební maraton probíhat i na dalších kanálech. Od 20:00 v pátek vystoupí v rámci Káznice LIVE svérázná zpěvačka Nikola Mucha, která ve své tvorbě kombinuje punk, rock, folk, někdy i s příměsí reggae. “Trošku se toho formátu děsím. Kamera je totiž neúprosnější než vrstva ožralých teenegarů, kteří mi pro samou lásku odpouští všechny moje pravidelný chyby. Těším se,” vzkazuje Nikola Mucha.

Nikola Mucha

Nabitý víkend

V sobotu ve vysílání #kulturažije na Mall.tv zahraje oblíbená skupina Mňága a Žďorp. V neděli večer tu pak vystoupí zpěvák David Koller.

Zahálet nebude ani zpěvák Jen, který pro své fanoušky pravidelně virtuálně koncertuje již od začátku stavu nouze. Koncertovat bude v neděli od 18:00 v rámci projektu Koncert pro 10 milionů Ve stejný večer zde online vystoupí i operní zpěvačka Ester Pavlů. Pravidelné live streamy koncertů svým příznivcům dopřává i kapela Vypsaná fiXa, která to v neděli od 18:30 rozbalí v kompletní sestavě online z Pardubic. Přehraje celou desku dle finálního výběru fanoušků.

Na své si přijdou i milovníci elektronické muziky. Té bude v pátek dostatek na rádiu ExpresFM, kde v rámci nového pořadu Starmix Special DJs hrají přímo ve studiu. “Dalším hostem Starmixu bude už tenhle pátek dlouholetý DJ, producent a promotér Lukáš Hulan, který stojí za pražským labem ‘nightpunk’. Do studia dorazí ve 21:00. Po 22:00 si pak poslechnete i jeho současný zvuk v hodinovém kontinuálním mixu,” říká k pátečnímu programu Radek “Groovyluvah” Honc z ExpresFM.

Zaposlouchejte se na vlně víkendové pohody, užijte si online koncerty a držte se!

úvodní foto: Filip Kůstka

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit