Vydavatelství Yinachi připravuje vydání nové unikátní knihy Hrdinové, která vzpomíná a oslavuje hrdinství zásadních legend tuzemské fotbalové historie. Tak trochu jiná kniha o fotbale oslavuje především morální a etické vlastnosti vybraných osobností, které zná veřejnost z fotbalových stadionů. Publikace Hrdinové zábavnou formou vypráví o osudech slavných fotbalistů, kteří dobili svět. Autorem knihy je Ondřej Fuzcik, držitel ocenění Magnesia Litera. Komiksové ilustrace vytvořil Vojta Šeda. Kniha Hrdinové se na pulty obchodů dostane v listopadu tohoto roku.

Formou vyprávění autentických příběhů se autoři knihy Hrdinové snaží připomenout zapomenuté příběhy slavných fotbalistů. Na dvěstěpadesáti stránkách publikace najdou čtenáři osudy hráčů, kteří psali historii naší kopané. Konkrétně se jedná o trenéra Johna Maddena, který takříkajíc přivedl fotbal na území Čech, Karla Peška zvaného Káďa, který reprezentoval Československo ve fotbale i v ledním hokeji, Františka Pláničku, slavného brankáře, který fotbalu obětoval maximum, Pepiho Bicana, krále kanonýrů, jenž upřednostnil lásku vlasti před čímkoliv jiným, Josefa Masopusta, držitele Zlatého míče a člověka, který se obětoval pro tým, Andreje Kvašňáka, člověka a hráče, který řešil vše rozumně, ale i s humorem, na hřišti i mimo něj, Ivo Viktora, legendy brankové čáry a obrovsky zarputilého člověka, Antonína Panenku, který vždy našel zajímavé řešení, Jana Bergera, který se pral se svým životním osudem, Pavla Nedvěda, osobnosti Juventusu Turín a brankářskou hvězdu Petra Čecha, který se dokázal vrátit po závažném zranění a dodnes hájí branku londýnského Arsenalu. Celkem v knize čtenář najde jedenáct komiksových příběhů legend našeho fotbalu a další příběhy vypávějící o třiceti vybraných výrazných fotbalistech, kteří se zapsali do historie.

“Chtěl jsem udělat knížku o fotbale, která tu ještě nebyla. Knihu o našich fotbalových hrdinech, o vyjímečných postavách české kopané. Knížku nejen pro fandy. Chci ukázat fotbal jako součást našeho života a naší historie. Protože právě takový ho miluji. Miluji to, že ho může hrát každý. Kdekoliv a kdykoliv. Já, moji kamarádi, jako mí fotbaloví hrdinové,” říká o nové knize Ondřej Fuczik, autor textu knihy a fotbalový fanoušek. Ondřej Fuczik v minulosti obdržel prestižní literární ocenění Magnesia litera a je také autorem dokumentárního filmu o fotbale a umělcích “Umění v ofsajdu”.

O ilustrace knihy se postaral uznávaný český nejen komiksový umělec Vojta Šeda. „Na fotbale mám rád jeho bezprostřednost a to, že mu rozumí všude na světě. Baví mě zpracovávat příběhy zajímavých osobností českého fotbalu z naší historie. A to vše současně pro několik generací,“ hovoří o práci na Hrdinech ilustrátor Šeda. Čtenáři se tak mohou těšit na komiksové vyprávění zajímavých příběhů, o kterých možná ani nevěděli a které jsou mnohokrát obdivuhodnější, než dovednosti na fotbalovém trávníku.

Knihu vydává vydavatelství Yinachi, které v minulosti spoluvydávalo několik úspěšných titulů. Jednalo se o knihy Kmeny a Mezera. “Chceme přinést zcela jinou knihu o fotbale. Jde o knihu, kterou bude táta číst synovi před spaním, mohou si jí číst i ženy, které mnohokrát nemají k fotbalu tak blízko tak, jako muži. Jednoduše jsme chtěli převyprávět příběhy, na které můžeme být hrdí a nemělo by se na ně zapomenout,” sdělil Robert Peňažka z vydavatelství Yinachi.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit