Od 12.2.2017 pod touhle větou hledejte taky muziku. Za svůj název si jí totiž vzala čtyřčlenná indie-rocková kapela z Prahy. Na svých stránkách píšou, že staví na kytarách, syntezátorech a originálních harmoniích. Z jejich Facebooku je taky jasné, že po dlouhé době nejde jenom o náhodně sestavenou formaci, ale o ambiciózní kapelu s jasnou vizí a obrovskou chutí tuhle vizi naplnit.

12.2.2017 se představili svým prvním singlem Imaginary Friend. Troufnu si říct, že to co o sobě psali, touhle skladbou naplnili do písmene. Energická nahrávka s chytlavým riffem, která ale je natolik originální, než abychom je mohli okamžitě zařadit jako následovníky některé známé světové kapely.

Chytrá kombinace brit-popu s velmi moderním zvukem, doplněná o zajímavé vokální harmonie z toho dělá víc, než jen další indie-rockovou kytarovku. Kapela rytmicky pracuje na výbornou, na čemž má, už na první poslech, velký podíl bubeník kapely. Možná jen škoda toho, že se první klip nedočkal nápaditějšího zpracování, než jen časosběru, který v klipu je, ale na poli vizuálů jde o vcelku povedený kousek. Určitě je zde v některých pasážích prostor pro zlepšení, ale po dlouhé době se nám na pražské studentské scéně objevuje kapela, která si se svým break-outem dala opravdu záležet.

Go Ahead, Make My Day je jedna z kapel, která, pokud si udrží takovou úroveň, jako nastavila svým prvním singlem i nadále, a pokud bude schopná potvrdit všechno, co o sobě tvrdí i naživo, má potenciál stát se jednou ze studentských kapel, které budeme na pražské scéně vítat často a rádi.

Jak se jím to bude dařit, sledujte na jejich Facebooku nebo na jejich stránkách www.goaheadmakemyday.cz, případně v nějakém reportu z jejich akce tady na www.czechmag.cz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit