Jak si kdo ustele, tak si lehne a tak pohodlně se v noci vyspí. Na kvalitě spánku se výběr lůžkovin podílí nemalou měrou, chceme, aby prostěradlo i povlečení bylo příjemné na dotek, lehce nás hladilo, přitom musí být pevné a mít nějakou trvanlivost.

Prostěradla se dříve vyráběla především lněná, dnes se pro ně používají hlavně bavlněné materiály, protože jsou jemnější na omak a pohodlnější na údržbu. Současná prostěradla jsou buď ze 100 % bavlny (například Jersey) nebo ze směsi bavlny a jiných tkanin, například elastanu.

Froté prostěradla 

Froté je právě jedním ze směsných materiálů, kde asi 20 % představují syntetická či elastická vlákna. Tento specifický smyčkový úplet se dobře udržuje ,ale není tak příjemný na dotek. Levné varianty prostěradel se bohužel brzy začnou „drolit“, takže vznikají průhledná místa. Díky volnějším smyčkám se prostěradlo může lehce zatrhnout.

Sametový luxus s dlouhou životností

Prostěradla z kvalitního úpletu  mají oproti froté prostěradlům několik předností. Sametová prostěradla – jsou prostěradla vyrobená z kvalitního úpletu (označovaného samet) Zaprvé je to vyšší gramáž, tedy pevnější materiál s delší životností. Určitě vás nadchne i široká barevnost a fakt, že jsou použity velmi kvalitní barvy, které se neseperou. Především jsou ale sametová prostěradla velice příjemná na dotek a pevně drží na matraci, takže spaní na nich je opravdu luxusní. Díky těmto vlastnostem je  sametové prostěradlo nedílnou součástí vašeho lůžka.

Více na www.k-plet.cz/kategorie/prosteradla.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit