Další koncert ze série Wu-Box Saga se uskutečnil ve čtvrtek v pražské Lucerně. Za mikrofon se postavil legendární Ghostface Killah, který zabíjel od první minuty celé show. Jak to v Lucerně vypadalo? Přesvědčte se sami.

Za celou dobu zaznělo samozřejmě několik hitů z tvorby Wu-Tangu, Ghostfacovi solo dráhy, ale i věci jeho rapových kolegů. Jako hypeman přijel do Prahy Killah Priest, který mě osobně velmi překvapil. Kdybych měl porovnat čtvrteční večer s Ghostovou poslední návštěvou České republiky na Hip Hop Kempu v roce 2015, tak jednoznačně byla letošní show lepší. Splnil všechna očekávání a dával přísné punchlines, lítal po stagi a svým pohledem zabíjel každého, kdo se na něj podíval. Tak nějak jsem si představoval Ironmana na živo.

Zajímavostí bylo, že si opět přizval na stage fans z davu, aby v tracku zarapovali část, kterou má jinak na starost ODB a Methodman. Přihlásila se jedna holka a jeden kluk. Opravdu doteď nechápu, co ta hubená holčina předvedla, ale bylo to opravdu skvělý. Perfektně dala text a krásně se trefovala do beatu. Což se nedalo říct o jejím kolegovi, kterého nakonec lidi vybučeli, ale i tak to chce koule se postavit na stage s takovou legendou.

Osobně doufám že v rámci Wu-Box Sagy přijede do Česka ještě někdo z Killa Beez. Pokaždé je opravdu skvělé vidět tato jména, které otřásla historií hip hopu a rapu naživo Myslím, že se mnou bude souhlasit každý, kdo zavítal do Lucerny, že to byl fenomenální večer.

© @matythecreator

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit