Další koncert ze série Wu-Box Saga se uskutečnil ve čtvrtek v pražské Lucerně. Za mikrofon se postavil legendární Ghostface Killah, který zabíjel od první minuty celé show. Jak to v Lucerně vypadalo? Přesvědčte se sami.

Za celou dobu zaznělo samozřejmě několik hitů z tvorby Wu-Tangu, Ghostfacovi solo dráhy, ale i věci jeho rapových kolegů. Jako hypeman přijel do Prahy Killah Priest, který mě osobně velmi překvapil. Kdybych měl porovnat čtvrteční večer s Ghostovou poslední návštěvou České republiky na Hip Hop Kempu v roce 2015, tak jednoznačně byla letošní show lepší. Splnil všechna očekávání a dával přísné punchlines, lítal po stagi a svým pohledem zabíjel každého, kdo se na něj podíval. Tak nějak jsem si představoval Ironmana na živo.

Zajímavostí bylo, že si opět přizval na stage fans z davu, aby v tracku zarapovali část, kterou má jinak na starost ODB a Methodman. Přihlásila se jedna holka a jeden kluk. Opravdu doteď nechápu, co ta hubená holčina předvedla, ale bylo to opravdu skvělý. Perfektně dala text a krásně se trefovala do beatu. Což se nedalo říct o jejím kolegovi, kterého nakonec lidi vybučeli, ale i tak to chce koule se postavit na stage s takovou legendou.

Osobně doufám že v rámci Wu-Box Sagy přijede do Česka ještě někdo z Killa Beez. Pokaždé je opravdu skvělé vidět tato jména, které otřásla historií hip hopu a rapu naživo Myslím, že se mnou bude souhlasit každý, kdo zavítal do Lucerny, že to byl fenomenální večer.

© @matythecreator

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?