Energie, spousta pozitivní energie a radost. Převážně tyto dva aspekty doprovázely celý sobotní večer v pražském klubu Roxy, do kterého přijeli Milky Chance. V Praze se ukázali na sólovém koncertě vůbec poprvé a stálo to opravdu za to.

Ještě než vyskočily na pódium hlavní hvězdy večera, mohli si fanoušci vychutnat poměrně originální vystoupení alternativního/indie umělce z Dallasu, vystupujícího pod pseudonymem Conner Youngblood, který doprovází Milky Chance na celé evropské tour. Některé v Roxy potěšil svým skvělým hlasem i prací s looperem, ale také, když na fanoušky začal promlouvat lámanou češtinou, kterou se naučil během svého studia v české metropoli. Pro někoho jeho vystoupení ale mohlo být přílíš pomalé a uspávavé. To se však rozhodně netýkalo hlavní show večera, která následovala po 21. hodině.

Němečtí Milky Chance se v průběhu své kariéry postupně rozšířili z hudebního dua, které založili Clemens Rehbein a Philipp Dausch, na čtyřčlennou kapelu. Hned rok po svém vzniku v roce 2012 vydali debutové album Sadnecessary s hity jako Stolen Dance, Flashed Junk Mind nebo Down By The River, s nímž sklidili nebývalý úspěch a započali svou hvězdnou kariéru. Jejich skladby mají na internetových a streamovacích platformách stovky milionů přehrání a na úspěch po první desce nyní navazují albem Blossom z minulého roku.

Nové album se i díky rozšíření se kapely (tím pádem i o nové nástroje) stylově trochu liší, co ale rozhodně zůstává, jsou chytlavé taneční melodie a příjemný chraplavý hlas frontmana Clemense. Ten mohl z počátku show působit trochu unaveně – nebylo by se také čemu divit, pražská zastávka je v rámci jejich turné již pátým únorovým vystoupením a zdaleka ne posledním – energii mu ale rychle dobilo vřelé publikum, stejně tak jako Milky Chance dobíjeli energií své fanoušky po celých zhruba 90 minut své vyčerpávající show.

Roxy byla opravdu narvaná k prasknutí a vzduch tak trochu připomínal saunu. Dle mé intuice by němečtí mladíci pohodlně dokázali vyprodat i větší a komfortnější Forum Karlín. Sázka na menší Roxy ale rozhodně nebyla špatná – celý koncert měl velmi přátelskou atmosféru, i díky bližšímu kontaktu mezi interprety a fanoušky.

Highlights večera? Celý večer byl tak trochu jeden velký highlight. Zazněly všechny očekávané hity z obou desek, působivá stage, měnící své barvy podle nálady písní, také koncert posouvala o další level výše, stejně tak jako momenty, kdy Antonio Greger vyměnil  několikrát během večera svou baskytaru za foukací harmoniku, nebo když proti sobě oba bubeníci “battlovali”. Z Clemensových výrazů se dalo dobře číst, že si koncert velmi užívá a několikrát za večer dokonce publiku česky řekl: “Děkuji!” Svůj slovník pak i rozšířil o další českou frázi “na zdraví” a s fanoušky si přímo z pódia připil.

Skvělých momentů bylo rozhodně i více, za bouřlivého jásotu publika se (jak se dalo očekávat) Milky Chance ještě vrátili na stage s přídavkem v podobě Stolen Dance a dalších dvou skladeb, po nichž se s dojetím i pokorou k českému publiku uklonili. S úsměvem na tváři a radostí odcházeli i všichni fanoušci, kteří od koncertu dostali přesně to, co očekávali. Tak příště třeba ve Foru!

foto: Kryštof David

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit