Energie, spousta pozitivní energie a radost. Převážně tyto dva aspekty doprovázely celý sobotní večer v pražském klubu Roxy, do kterého přijeli Milky Chance. V Praze se ukázali na sólovém koncertě vůbec poprvé a stálo to opravdu za to.

Ještě než vyskočily na pódium hlavní hvězdy večera, mohli si fanoušci vychutnat poměrně originální vystoupení alternativního/indie umělce z Dallasu, vystupujícího pod pseudonymem Conner Youngblood, který doprovází Milky Chance na celé evropské tour. Některé v Roxy potěšil svým skvělým hlasem i prací s looperem, ale také, když na fanoušky začal promlouvat lámanou češtinou, kterou se naučil během svého studia v české metropoli. Pro někoho jeho vystoupení ale mohlo být přílíš pomalé a uspávavé. To se však rozhodně netýkalo hlavní show večera, která následovala po 21. hodině.

Němečtí Milky Chance se v průběhu své kariéry postupně rozšířili z hudebního dua, které založili Clemens Rehbein a Philipp Dausch, na čtyřčlennou kapelu. Hned rok po svém vzniku v roce 2012 vydali debutové album Sadnecessary s hity jako Stolen Dance, Flashed Junk Mind nebo Down By The River, s nímž sklidili nebývalý úspěch a započali svou hvězdnou kariéru. Jejich skladby mají na internetových a streamovacích platformách stovky milionů přehrání a na úspěch po první desce nyní navazují albem Blossom z minulého roku.

Nové album se i díky rozšíření se kapely (tím pádem i o nové nástroje) stylově trochu liší, co ale rozhodně zůstává, jsou chytlavé taneční melodie a příjemný chraplavý hlas frontmana Clemense. Ten mohl z počátku show působit trochu unaveně – nebylo by se také čemu divit, pražská zastávka je v rámci jejich turné již pátým únorovým vystoupením a zdaleka ne posledním – energii mu ale rychle dobilo vřelé publikum, stejně tak jako Milky Chance dobíjeli energií své fanoušky po celých zhruba 90 minut své vyčerpávající show.

Roxy byla opravdu narvaná k prasknutí a vzduch tak trochu připomínal saunu. Dle mé intuice by němečtí mladíci pohodlně dokázali vyprodat i větší a komfortnější Forum Karlín. Sázka na menší Roxy ale rozhodně nebyla špatná – celý koncert měl velmi přátelskou atmosféru, i díky bližšímu kontaktu mezi interprety a fanoušky.

Highlights večera? Celý večer byl tak trochu jeden velký highlight. Zazněly všechny očekávané hity z obou desek, působivá stage, měnící své barvy podle nálady písní, také koncert posouvala o další level výše, stejně tak jako momenty, kdy Antonio Greger vyměnil  několikrát během večera svou baskytaru za foukací harmoniku, nebo když proti sobě oba bubeníci “battlovali”. Z Clemensových výrazů se dalo dobře číst, že si koncert velmi užívá a několikrát za večer dokonce publiku česky řekl: “Děkuji!” Svůj slovník pak i rozšířil o další českou frázi “na zdraví” a s fanoušky si přímo z pódia připil.

Skvělých momentů bylo rozhodně i více, za bouřlivého jásotu publika se (jak se dalo očekávat) Milky Chance ještě vrátili na stage s přídavkem v podobě Stolen Dance a dalších dvou skladeb, po nichž se s dojetím i pokorou k českému publiku uklonili. S úsměvem na tváři a radostí odcházeli i všichni fanoušci, kteří od koncertu dostali přesně to, co očekávali. Tak příště třeba ve Foru!

foto: Kryštof David

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE