Dějištěm sedmého pokračování studentského neziskového projektu Dotek se tentokrát stala Olomouc, konkrétně její překrásné prostory bývalého barokního jezuitského konviktu ze 16. století. Návštěvníci se tak mohli těšit z hlubokého subkulturního zážitku, který zahrnoval vše od módy přes hudbu až po design. Na rozmanité umělecké výtvory studentů z Česka i zahraničí se můžete podívat v naší fotogalerii na konci článku.

Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci s letoším spolupořadatelem Univerzitou Palackého v Olomouci přineslo velmi originální zážitek všem návštěvníkům této moravské metropole. Dotek 2019 byl zahalen do barokní atmosféry 16. století a nesl se v duchu subkultur. Díky tomu vznikl naprosto jedinečný umělecký zážitek, poskytující kontrast mezi moderním pojetím umění, módy, designu a historickým zázemím kaple.

Zúčastnění se tak mohli stát součástí pestrého programu, který vyústil v sobotu 13. 4. 2019. Průběh této události přinesl několik zajímavých mezinárodních přednášek, workshop, projekce ve filmovém sálu a doprovodnou celodenní hudební vložku. Vyvrcholením večera byla fashion show, spojená s live performance, která představovala kolekce mezinárodních designerů, zakončena dražební aukcí celkem osmi produktů z brněnského SALONč4, navržených speciálně pro letošní ročník. Vzhledem k charitativní povaze události a již tříleté spolupráci s organizací Mamma Help poputoval celý výtěžek z aukce právě této společnosti, která pomáhá ženám s onkologickým onemocněním prsu. O finále tohoto eventu se postarala několikahodinová afterparty v podání DJs jak z místních končin, tak ze sousedního Slovenska nebo dokonce Itálie.

Představené kolekce byly výtvorem tuzemských i zahraničních designerů. Svoji kolekci BE A BODY představil Matěj Grznár, doprovázený přítomností kolekcí Sestry, nebo WHICH WAR IS YOURS ? v podání Natálie Drevenákové. Mezi další originální projekty patřily kolekce TAKE THE GLOVES Tomáše Višňovského nebo PRIVATE PROTECTOR Kristíny Danielovičové. Jako další designéři vystoupili: Milica Vukadonivic s kolekcí HAIDUK +NEW FOLDER, Matteo Carlomusto, Vendula Kolářová, Josef Bittner a Theó ve spolupráci se SALONč4. Snímky z fashion show, prezentující produkty designerů si můžete prohlédnout v galerii.

Více fotografií najdete v albu na Facebooku.

foto: Vojtěch Plhák

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit