Dějištěm sedmého pokračování studentského neziskového projektu Dotek se tentokrát stala Olomouc, konkrétně její překrásné prostory bývalého barokního jezuitského konviktu ze 16. století. Návštěvníci se tak mohli těšit z hlubokého subkulturního zážitku, který zahrnoval vše od módy přes hudbu až po design. Na rozmanité umělecké výtvory studentů z Česka i zahraničí se můžete podívat v naší fotogalerii na konci článku.

Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci s letoším spolupořadatelem Univerzitou Palackého v Olomouci přineslo velmi originální zážitek všem návštěvníkům této moravské metropole. Dotek 2019 byl zahalen do barokní atmosféry 16. století a nesl se v duchu subkultur. Díky tomu vznikl naprosto jedinečný umělecký zážitek, poskytující kontrast mezi moderním pojetím umění, módy, designu a historickým zázemím kaple.

Zúčastnění se tak mohli stát součástí pestrého programu, který vyústil v sobotu 13. 4. 2019. Průběh této události přinesl několik zajímavých mezinárodních přednášek, workshop, projekce ve filmovém sálu a doprovodnou celodenní hudební vložku. Vyvrcholením večera byla fashion show, spojená s live performance, která představovala kolekce mezinárodních designerů, zakončena dražební aukcí celkem osmi produktů z brněnského SALONč4, navržených speciálně pro letošní ročník. Vzhledem k charitativní povaze události a již tříleté spolupráci s organizací Mamma Help poputoval celý výtěžek z aukce právě této společnosti, která pomáhá ženám s onkologickým onemocněním prsu. O finále tohoto eventu se postarala několikahodinová afterparty v podání DJs jak z místních končin, tak ze sousedního Slovenska nebo dokonce Itálie.

Představené kolekce byly výtvorem tuzemských i zahraničních designerů. Svoji kolekci BE A BODY představil Matěj Grznár, doprovázený přítomností kolekcí Sestry, nebo WHICH WAR IS YOURS ? v podání Natálie Drevenákové. Mezi další originální projekty patřily kolekce TAKE THE GLOVES Tomáše Višňovského nebo PRIVATE PROTECTOR Kristíny Danielovičové. Jako další designéři vystoupili: Milica Vukadonivic s kolekcí HAIDUK +NEW FOLDER, Matteo Carlomusto, Vendula Kolářová, Josef Bittner a Theó ve spolupráci se SALONč4. Snímky z fashion show, prezentující produkty designerů si můžete prohlédnout v galerii.

Více fotografií najdete v albu na Facebooku.

foto: Vojtěch Plhák

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?