Florence + The Machine vydávají po letech nové album s názvem How Big, How Blue, How Beautiful.

Florence + The Machine je v současné době pro svoje fanoušky kult něčeho mimo tenhle svět díky předchozím albům Centuries a Lungs. Tomu je ale s novou deskou konec. Florence Welch se totiž rozhodla zpívat o normálním životě a kupodivu jí to jde. No, jde. Jde jí to úžasně.

Desku otevírá “hit na první poslech” Ship To Wreck s akustickou kytarou po celou délku stopáže. V následující What Kind of Man se zprvu bude jednat o pomalý, až melancholický song, který se v zápětí rozjede do pořádného drivu, který na koncertech bude skvěle fungovat.
A tak to vlastně jde po celou délku alba. Každý jednotlivý song je chuťovka sama o sobě. Queen Of Peace jakoby vypadl ze soundtracku k nějakému velkofilmu. Various Storms & Saints nebo Long & Lost jsou songy na půlnoční chill a naopak Caught zas na ranní cestu busem.

Album drží zvukově pohromadě, což je pro změnu práce producenta Markus Dravse, který tak navazuje na svoji práci z předchozích let pro kapely Coldplay, Mumford & Sons či Arcade Fire.

Florence Welch a celá kapela tak zas svoji hudbu dotáhli na to nejkvalitnější, co v dnešní hudbě můžeme slyšet.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?