Anglie je bezesporu nádherná země oplývající jak kulturními, tak přírodními krásami a každý si zde přijde na své. Ovšem v žádném případě nedejte na “zaručené” informace, které nabízejí rozličné specializované weby, protože byste se mohli velice šeredně spálit.

Pokud ještě někdy od někoho uslyším, že je v Anglii levně, pak mu nejspíš vyprsknu obsah dutiny ústní přímo do obličeje, protože ne, opravdu není. Tedy pokud nejste potomkem arabského šejka, který byl po celý svůj život držen v naprosté izolaci a nikdy nepřišel do styku s okolním světem a nebyli jste celý život v potopě nezřízeného luxusu. Samostatnou kapitolou je pak doprava, jejíž cena se šplhá do naprosto astronomických výšin. Na druhou stranu se můžete spolehnout na opravdovou dochvilnost a značný komfort.
Další zaručenou informací je, že stanovat se dá naprosto všude, snad kromě soukromých pozemků. Autor ovšem poněkud zapomněl dodat, že pokud se zrovna nenacházíte v některém z národních parků (a i to není jisté), pak jsou soukromé pozemky snad naprosto všude. Využít můžete samozřejmě rozličných městských parků, ale pokud se chcete alespoň trochu vyspat, pak bych tuto možnost, kvůli naprostému celonočnímu hluku, rozhodně nedoporučoval. Nám ke spánku nedopomohli ani čtyři piva a asi tisíc oveček.
Ovšem pozor! Když vydržíte všechna tato příkoří a vyšlapete si konečně cestičku ke svému vysněnému cíli, který byl v našem případě národní park Heritage Coast a kulervoucí přírodní fenomén Seven sisters, pak Vás čeká zážitek, který se při správné volbě, dovolím si tvrdit, zapíše do vaší kůry mozkové do konce vašich dní. Ovšem jen pokud k tomu svolí počasí, které je řízeno snad nějakým psychadelickým bohem chaosu, jelikož je naprosto nepředvídatelné a měnící se z naprosto slunečného dne v totální sajgon snad během několika minut. Každopádně vydržte!

Pokud jste dobrodruh, cestovatel a tak trochu duševně narušená osoba se smyslem pro ironii, pak je pro Vás trip po Anglii jen pomocí vlastních nožiček, sem tam nějakého busu a stanu, to pravé ořechové. Tak ENJOY IT, dobrodruzi!

A jaké máte s britskými ostrovy zkušenosti vy?

Autor:
Dominik Zýka

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit