V pátek 28. července odstartoval dvoudenní AIR Festival, který se konal v Hradci Králové. Kromě domácích interpretů nechyběli ani ti zahraniční. Mezi hlavní headlinery patřil KSMHR a Timmy Trumpet.

Festivalové brány se otevřely v pátek v 16:00, ale začátek nebyl organizačně úplně v pořádku. Návštěvníci museli čekat dlouhou dobu ve frontách na pásky, které jim umožňovaly vstup do areálu. Také počasí, které předchozí dny nebylo příznivé, ovlivnilo povrch hlavního pódia, který byl blátivý a plný kaluží.

I přes tyto komplikace, ze kterých si snad pořadatelé vezmou poučení do příštího roků se festival hudebně velmi povedl. V pátek vystoupil na main stage indo-americký DJ KSMHR. ČR navštívil poprvé a své fanoušky rozhodně nezklamal. Stejně jako Timmy Trumpet, který předvedl druhý den festivalu neuvěřitelnou show. Tento americký DJ je znám tím, že při svých vystoupeních používá trumpetu a svou obrovskou energií dokáže svůj dav fanoušku strhnout. Rozhodně on i KSHMR potvrdili, že patří mezi nejzvučnější jména světové elektronické scény a jejich fanoušci jim to náležitě oplatili.

Vedle těchto jmen nabídl také festival například ruské trio Swanky Tunes, amerického DJ Majk nebo Madison Mars. Naši čeští intrerpreti samozřejmě nezůstali pozadu a svou skvělou show předvedl Manene, Angry Beats, Matamar nebo Richard Reynolds.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit