V pátek 28. července odstartoval dvoudenní AIR Festival, který se konal v Hradci Králové. Kromě domácích interpretů nechyběli ani ti zahraniční. Mezi hlavní headlinery patřil KSMHR a Timmy Trumpet.

Festivalové brány se otevřely v pátek v 16:00, ale začátek nebyl organizačně úplně v pořádku. Návštěvníci museli čekat dlouhou dobu ve frontách na pásky, které jim umožňovaly vstup do areálu. Také počasí, které předchozí dny nebylo příznivé, ovlivnilo povrch hlavního pódia, který byl blátivý a plný kaluží.

I přes tyto komplikace, ze kterých si snad pořadatelé vezmou poučení do příštího roků se festival hudebně velmi povedl. V pátek vystoupil na main stage indo-americký DJ KSMHR. ČR navštívil poprvé a své fanoušky rozhodně nezklamal. Stejně jako Timmy Trumpet, který předvedl druhý den festivalu neuvěřitelnou show. Tento americký DJ je znám tím, že při svých vystoupeních používá trumpetu a svou obrovskou energií dokáže svůj dav fanoušku strhnout. Rozhodně on i KSHMR potvrdili, že patří mezi nejzvučnější jména světové elektronické scény a jejich fanoušci jim to náležitě oplatili.

Vedle těchto jmen nabídl také festival například ruské trio Swanky Tunes, amerického DJ Majk nebo Madison Mars. Naši čeští intrerpreti samozřejmě nezůstali pozadu a svou skvělou show předvedl Manene, Angry Beats, Matamar nebo Richard Reynolds.