Hudební festival Benátská! se rychle blíží. I letos tomu nebude jinak než, že se uskuteční v Liberci (areál Vesec) a to od 23. 7. do 26. 7. 2015.

Co je Benátská!

Benátská! je český hudební festival s dlouholetou tradicí. Od roku 1993 zde vystupovaly skupiny Anthrax, Die Happy s Martou Jandovou, The Gathering, Edguy, Black Majesty, Suzi Quatro, Scorpions, Lordi, Gary More, Clawfinger, Dream Theater, Kiss Forewer Band. Akce konaná v severních Čechách si vysloužila přezdívku nejkrásnější český festival. V posledních letech je festival přezdíván i jako rodinný festival, protože se zde scházejí všechny věkové kategorie fanoušků, a to i včetně rodin s dětmi.
Pořadatelé Benátské noci se snaží zachovat u festivalu jeho stálou tvář. Koná se vždy poslední víkend v červenci, prvních 19 ročníků byl na loukách v údolí Jizery na Malé Skále, od 20. ročníku se přestěhoval do Vesce u Liberce. Další tradicí je rockový pátek, popová sobota a pop-folková neděle. V prvních ročnících u festivalu probíhaly tradiční neckyády a fotbalový zápas místního celku s 1. FC Spark.

Jak to začalo

Když festival v roce 1993 začínal, tehdy ještě na místní Žluté plovárně v údolí obce Malá Skála v Českém Ráji, byl jeho průběh v mnoha směrech partyzánský. Šatny účinkujících byly v obýváku rodinného domku, například Kamil Střihavka s Katapultem měli dohromady jednu sedací soupravu. Podium bylo postaveno z lešenových trubek a zvuková aparatura přivázána lany ke stožárům veřejného osvětlení.

Na co se můžete těšit letos

Na 23. ročníku hudebního festivalu Benátská! se můžete těšit na plno skvělých zpěváku a kapel. Těšit se můžete na kapely Arakain, Chinaski, Harlej, No name (SK), Xindl X, Walda Gang, Village People (USA) a plno dalších.
Po celý víkend pro vás bude připraven báječný doprovodný program, na kterém si každá věková kategorie přijde na své.


Oficiální program: www.benatskanoc.cz/program/casovy-harmonogram
Přehled kapel na rok 2015: www.benatskanoc.cz/kapely-2015
Vstupenky: www.nolimits.cz/benatska

Benatska


Za celý CZECHMAG Vám přejeme báječný festival!

Zdroj:
wikipedie.org
www.benatskanoc.cz