Hudební festival Benátská! se rychle blíží. I letos tomu nebude jinak než, že se uskuteční v Liberci (areál Vesec) a to od 23. 7. do 26. 7. 2015.

Co je Benátská!

Benátská! je český hudební festival s dlouholetou tradicí. Od roku 1993 zde vystupovaly skupiny Anthrax, Die Happy s Martou Jandovou, The Gathering, Edguy, Black Majesty, Suzi Quatro, Scorpions, Lordi, Gary More, Clawfinger, Dream Theater, Kiss Forewer Band. Akce konaná v severních Čechách si vysloužila přezdívku nejkrásnější český festival. V posledních letech je festival přezdíván i jako rodinný festival, protože se zde scházejí všechny věkové kategorie fanoušků, a to i včetně rodin s dětmi.
Pořadatelé Benátské noci se snaží zachovat u festivalu jeho stálou tvář. Koná se vždy poslední víkend v červenci, prvních 19 ročníků byl na loukách v údolí Jizery na Malé Skále, od 20. ročníku se přestěhoval do Vesce u Liberce. Další tradicí je rockový pátek, popová sobota a pop-folková neděle. V prvních ročnících u festivalu probíhaly tradiční neckyády a fotbalový zápas místního celku s 1. FC Spark.

Jak to začalo

Když festival v roce 1993 začínal, tehdy ještě na místní Žluté plovárně v údolí obce Malá Skála v Českém Ráji, byl jeho průběh v mnoha směrech partyzánský. Šatny účinkujících byly v obýváku rodinného domku, například Kamil Střihavka s Katapultem měli dohromady jednu sedací soupravu. Podium bylo postaveno z lešenových trubek a zvuková aparatura přivázána lany ke stožárům veřejného osvětlení.

Na co se můžete těšit letos

Na 23. ročníku hudebního festivalu Benátská! se můžete těšit na plno skvělých zpěváku a kapel. Těšit se můžete na kapely Arakain, Chinaski, Harlej, No name (SK), Xindl X, Walda Gang, Village People (USA) a plno dalších.
Po celý víkend pro vás bude připraven báječný doprovodný program, na kterém si každá věková kategorie přijde na své.


Oficiální program: www.benatskanoc.cz/program/casovy-harmonogram
Přehled kapel na rok 2015: www.benatskanoc.cz/kapely-2015
Vstupenky: www.nolimits.cz/benatska

Benatska


Za celý CZECHMAG Vám přejeme báječný festival!

Zdroj:
wikipedie.org
www.benatskanoc.cz

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit