Českou fotbalovou reprezentaci čeká závěrečná fáze kvalifikace na EURO 2016. V rozhodujících zápasech bude potřeba o to větší pomoci i ze strany domácích fandů, kteří jsou nedílnou součástí národního týmu. Svou podporu budou moci nyní vyjádřit také zapojením se do celonárodního projektu o nejlepší fotbalové choreo. O vítězném návrhu bude hlasovat veřejnost. Nejlepší choreo pak bude k vidění 10. října během zápasu Česka a Turecka. Do jeho realizace se na letenském stadionu zapojí přímo fotbaloví fandové. Iniciátorem této výzvy je pivovar Gambrinus spolu s Fotbalovou asociací České republiky (FAČR).

„Gambrinus jako hrdý partner národního týmu věnuje projekt CHOREO všem hrdým fanouškům českého národního týmu. Těším se, že kluky společně s devatenácti tisíci fanoušky podpoříme při zápase s Tureckem tímto unikátním projektem,“ řekl Miroslav Peichl, marketingový manažer z pivovaru Gambrinus.

„Závěr kvalifikace bude velmi náročný. Z tohoto pohledu je pro nás mimořádně důležitá podpora ze strany fanoušků, kteří jsou nedílnou součástí týmu.  Jsme velice rádi, že se nám podařilo ve spolupráci s partnery zrealizovat tuto akci pro fanoušky. Věříme, že se návrhů sejde co nejvíce, fanoušci nás povedou za vítězstvími ve zbývajících domácích zápasech,“ dodal Pavel Vrba, trenér české fotbalové reprezentace.

Zapojit se do celonárodního projektu o nejlepší fotbalové choreo je snadné. Stačí se registrovat na webových stránkách a v editoru na modelu fotbalového stadionu na Letné v Praze jednoduše navrhnout své choreo. Ze zaslaných návrhů následně vyberou zástupci z pivovaru Gambrinus a FAČR deset finalistů. Veřejnost z nich pak svým hlasováním vybere tři nejlepší, včetně absolutního vítěze. Toto choreo pak s pomocí fanoušků získá reálnou podobu 10. října na zápase České republiky a Turecka.

“Jsem velký fanoušek Sparty a vždycky se mi líbila choreografie na protilehlé tribuně a myslím si, že CHOREO na stadiony patří. Je fajn, že se velká choreografie plánuje i na jeden z klíčových zápasů proti Turecku. Líbí se mi možnost, že každý fanoušek českého fotbalu má možnost navrhnout CHOREO na tento zápas a že ten nejlepší návrh bude k vidění při zápase. Dobrá myšlenka a těším se na výsledek. Jenom škoda, že při zápase nebudu stát vedle Bořka, natáčení videa s ním byl pro mě příjemný bonus této akce, ale Bořek bude asi na hřišti. Zkusím se ale domluvit s Markem Maťejovským, že bychom si stoupli vedle sebe,“ uvedl patron projektu David Novotný.

choreo
autor ukázkového chorea: David Novotný

Autoři deseti finálových návrhů fotbalového chorea budou navíc odměněni. V souhrnu jim budou rozdány desítky sudů piva Gambrinus, reprezentační dresy s podpisy hráčů, vstupenky na utkání Česka s Tureckem a další zajímavé fotbalové ceny.

Video k projektu fotbalového chorea:

Zapojit se do projektu fotbalového chorea můžete na www.gambrinus.cz/choreo!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit