72 panen, Error, Chci zemřít jako mučedník, Maso nebo Musí to být bolestivý. To jsou jedny z mnoha názvů filmů, které budou představeny od 28.4. do 2.5. 2021 na již 37. ročníku FAMUFESTU.

Festival, který každý rok organizují studenti pražské Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění, je platformou pro prezentaci kinematografických počinů z dílen FAMU a  pro představení přicházejí generace filmařů veřejnosti. Ve 14 kategoriích budou letos soutěžit režiséři dokumentárních, hraných i animovaných snímků, scénáristé, střihači, fotografové i další tvůrci pod zastřešujícím tématem SPEKTRUM.

„Jsem pestrost. Jsem duha, tma, rozbřesk, soumrak i první letní bouřka. Jsem sbírka figurek slonů i regál se sladkostmi ve večerce. Jsem osvícený okýnko osmičky i nezvratná nálada vrátnýho v Lažanu. Jsem  kufřík na výtvarku s temperama, voskovkama a svačinou z předvčerejška, jsem zablácená klouzačka v parku. Jsem fair trade kávička ze třetího i turek a cígo na katedře, jsem poslední panák v Kotvě i první kafe ve Slávii, jsem páteční večer a dokonce i sobotní ráno. Jsem novotvar i archaismus. Jsem všechno, co může nabídnout život,“ vysvětlují pořadatelé význam SPEKTRA na stránkách festivalu.

Program je kombinací filmů, podcastů, scénických čtení a přednášek pro experty z filmové branže ve virtuálním prostředí a výstav i performancí v prostoru paláce U Stýblů. Více informací můžou diváci najít na stránkách www.famufest.cz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit