Jeden z nejlepších životopisů všech dob vychází v audio podobě současně s knižní verzí od nakladatelství Kniha Zlín. O velké osobnost Winstona Churchilla vypráví bývalý starosta Londýna Boris Johnson, díky kterému vznikl jedinečný titul shrnující vybrané okamžiky dějin a života státníka. Různé biografie vyšly již mnohokrát, ale tentokrát se jedná o spojení známých i neznámých detailů, které byly podstatné pro jeho další činnosti a formování celé osobnosti.

Autor Boris Johnson má za sebou dráhu politika a novináře, takže jeho uchopení životopisu světového státníka je jedinečné a právě proto úspěšné. Autor se nebojí předkládat fakta bez servítků, psané mnohdy slangovými výrazy. Životopis samozřejmě obsahuje také základní a všem známé informace o dětství, ale také zážitky a politické formování osobnosti Winstona Churchilla. Co předcházelo a navazovalo na jeho rétorické schopnosti? Co jeho vztah k ženám? Jak se politik, který pohrdal válkou, mohl stát jedním z nejvýznamnějších politických mozků? V rámci jeho kariéry se stal průkopníkem v mnoha oblastech. Historicky je celá audiokniha zasazena do událostí 20. století, velká část je věnováno roku 1940.

faktor-churchill

A hlavně bez tzv. faktoru, který autor přisuzuje Winstonovi Churchillovi, by jeho osobnost nebyla kompletní. Je to nejen díky jeho úloze v politice, ale i on sám získal Nobelovu cenu za literaturu a to za jeho vlastní životopis. „Při přípravě audioknihy mne nejprve zaskočil autor. Bývalý starosta Londýna a excentrický politik. Nebyl jsem si jistý, co mám čekat. Výsledek byl o to víc ohromující. Osobnost Winstona Churchilla byla zpracována již mnohokrát, ale zatím jsem se nesetkal s tak zajímavou formou. O Churchillovi se dozvíte věci, které jsou známé, jako výstřední epizody v životě velkého státníka v textu jsou však zasazeny do souvislostí, které se většinou v jiných knihách nedozvíte. V podání Pavla Rímského vám osobnost premiéra Velké Británie doslova ožívá před očima. Tato audiokniha je skvělou poctou jednomu z nejvýznamnějších lidí 20. století. Audioknihu vřele doporučuji!,“ řekl režisér audioknihy Jakub Tabery.

Pavel Rímský
Pavel Rímský

 

Odkaz na audioknihu: audioteka.com/cz/audiobook/faktor-churchill

Ukázka z audioknihy: soundcloud.com/audioteka_cz_sk/ukazka-z-audioknihy-faktor-churchill

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit