Jeden z nejlepších životopisů všech dob vychází v audio podobě současně s knižní verzí od nakladatelství Kniha Zlín. O velké osobnost Winstona Churchilla vypráví bývalý starosta Londýna Boris Johnson, díky kterému vznikl jedinečný titul shrnující vybrané okamžiky dějin a života státníka. Různé biografie vyšly již mnohokrát, ale tentokrát se jedná o spojení známých i neznámých detailů, které byly podstatné pro jeho další činnosti a formování celé osobnosti.

Autor Boris Johnson má za sebou dráhu politika a novináře, takže jeho uchopení životopisu světového státníka je jedinečné a právě proto úspěšné. Autor se nebojí předkládat fakta bez servítků, psané mnohdy slangovými výrazy. Životopis samozřejmě obsahuje také základní a všem známé informace o dětství, ale také zážitky a politické formování osobnosti Winstona Churchilla. Co předcházelo a navazovalo na jeho rétorické schopnosti? Co jeho vztah k ženám? Jak se politik, který pohrdal válkou, mohl stát jedním z nejvýznamnějších politických mozků? V rámci jeho kariéry se stal průkopníkem v mnoha oblastech. Historicky je celá audiokniha zasazena do událostí 20. století, velká část je věnováno roku 1940.

faktor-churchill

A hlavně bez tzv. faktoru, který autor přisuzuje Winstonovi Churchillovi, by jeho osobnost nebyla kompletní. Je to nejen díky jeho úloze v politice, ale i on sám získal Nobelovu cenu za literaturu a to za jeho vlastní životopis. „Při přípravě audioknihy mne nejprve zaskočil autor. Bývalý starosta Londýna a excentrický politik. Nebyl jsem si jistý, co mám čekat. Výsledek byl o to víc ohromující. Osobnost Winstona Churchilla byla zpracována již mnohokrát, ale zatím jsem se nesetkal s tak zajímavou formou. O Churchillovi se dozvíte věci, které jsou známé, jako výstřední epizody v životě velkého státníka v textu jsou však zasazeny do souvislostí, které se většinou v jiných knihách nedozvíte. V podání Pavla Rímského vám osobnost premiéra Velké Británie doslova ožívá před očima. Tato audiokniha je skvělou poctou jednomu z nejvýznamnějších lidí 20. století. Audioknihu vřele doporučuji!,“ řekl režisér audioknihy Jakub Tabery.

Pavel Rímský
Pavel Rímský

 

Odkaz na audioknihu: audioteka.com/cz/audiobook/faktor-churchill

Ukázka z audioknihy: soundcloud.com/audioteka_cz_sk/ukazka-z-audioknihy-faktor-churchill

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE