Letošní ročník festivalu Beseda u bigbítu nabídne kromě výběru toho nejlepšího z tuzemské alternativní hudby také několik zajímavých zahraničních jmen. V koncertním itineráři má zastávku ve slováckém Tasově i belgická trojice Go March, která na své vystoupení láká i prostřednictví podcastu namíchaném pro server Xplaylist.cz.

Do povědomí veřejnosti se kapela dostala koncem roku 2015, kdy vydala svoji eponymní debutovou desku. O triu z Antverp se záhy začalo mluvit jako o nejnovějším objevu málo prozkoumané belgické scény. V recenzích na album Go March padala divoká přirovnání typu „kombinace Mogwai a Kraftwerk‟, kterým se trio jenom směje a dál pokračuje ve skládání svých podivuhodných instrumentálních skladeb, které naplňují heslo z propagačních materiálů kapely: dělat hudbu nejen pro rok 2015, ale i pro další léta.

go march 2

Rozmanitost hudebních zdrojů Go March se promítla i do podcastu, který trojice připravila pro server Xplaylist.cz. V hodinovém mixu se potkává rock, elektronika i nezařaditelné skladby stojící mimo hlavní hudební proudy. „Někomu může připadat nesourodý, vychází to ale z toho, jak eklektický je náš hudební vkus,‟ říká o podcastu kytarista Go March Philipp Weies.

Tracklist:

Boards Of Canada: Ataronchronon
Ladytron: High Rise
Battles: Dot Net
Jon Hopkins: Open Eye Signal
The Flaming Lips: If
Metronomy: The Look
Jim Black / Alasnoaxis: Garden Frequency
Suuns: 2020
Steve Moore: Tyken’s Rift
Can: Don’t Turn The Light On, Leave Me Alone
Holy Fuck: Silva & Grimes
Holly Herndon: Morning Sun
Plastikman: EXpand
Todd Terje: Oh Joy