Letošní ročník festivalu Beseda u bigbítu nabídne kromě výběru toho nejlepšího z tuzemské alternativní hudby také několik zajímavých zahraničních jmen. V koncertním itineráři má zastávku ve slováckém Tasově i belgická trojice Go March, která na své vystoupení láká i prostřednictví podcastu namíchaném pro server Xplaylist.cz.

Do povědomí veřejnosti se kapela dostala koncem roku 2015, kdy vydala svoji eponymní debutovou desku. O triu z Antverp se záhy začalo mluvit jako o nejnovějším objevu málo prozkoumané belgické scény. V recenzích na album Go March padala divoká přirovnání typu „kombinace Mogwai a Kraftwerk‟, kterým se trio jenom směje a dál pokračuje ve skládání svých podivuhodných instrumentálních skladeb, které naplňují heslo z propagačních materiálů kapely: dělat hudbu nejen pro rok 2015, ale i pro další léta.

go march 2

Rozmanitost hudebních zdrojů Go March se promítla i do podcastu, který trojice připravila pro server Xplaylist.cz. V hodinovém mixu se potkává rock, elektronika i nezařaditelné skladby stojící mimo hlavní hudební proudy. „Někomu může připadat nesourodý, vychází to ale z toho, jak eklektický je náš hudební vkus,‟ říká o podcastu kytarista Go March Philipp Weies.

Tracklist:

Boards Of Canada: Ataronchronon
Ladytron: High Rise
Battles: Dot Net
Jon Hopkins: Open Eye Signal
The Flaming Lips: If
Metronomy: The Look
Jim Black / Alasnoaxis: Garden Frequency
Suuns: 2020
Steve Moore: Tyken’s Rift
Can: Don’t Turn The Light On, Leave Me Alone
Holy Fuck: Silva & Grimes
Holly Herndon: Morning Sun
Plastikman: EXpand
Todd Terje: Oh Joy

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit