Zítra 20. 6. se uskuteční již 8. ročník prestižního festivalu s názvem FestMichael. Jde o festival střední umělecké školy Michael, který je ale otevřen i pro veřejnost, a to zadarmo! Promítání začíná už ve 13:30 v pražském kině Lucerna, kdy budete mít možnost zhlédnout spoustu skvělých filmů, ale mimo jiné také absolventský dokument Legenda, tak žiju já režiséra Pavla Wurcela, který rozhodně stojí za to, abyste se přišli podívat.

Dokument pojednává o svérázné a bohémské osobnosti Františka Kollmana. František je malíř, který jako jediný na světě maluje oběma rukama, popelem nebo i pivem a vytvořil si vlastní styl, který nazývá dynamickým impresionismem v iluzi a už samotný obraz nebo styl, jakým maluje, je naprosto jedinečný a úchvatný. Někdy až skoro nevěříte, co přímo před vašimi zraky vzniká.

František má dále 8. dana v bojovém umění jiu jitsu, karate, je velmistr v judu a podobně. Je to jeden ze dvou jediných samurajů v Evropě pasovaných přímo v Japonsku. V roce 1989 společně se svou partou “zabijáků” šel na hrad svrhnout vládu, kde se následně stal šéfem ochranky Václava Havla, která jako jediná v historii neměla střelné zbraně, ale samurajské meče nebo hvězdice.

Dalším důvodem, proč byste měli tento dokument vidět, je určitě fakt, že to může být také jeden z posledních záznámů, ve kterém se tato legenda rozhodla účinkovat. František za svůj život vystoupil pouze v jednom televizním dokumentu České televize a nedávno v talkshow Karla Šípa, Všechnopárty. Ovšem doposud se nejvíce otevřel, co se týče jeho života právě v Legendě. Štáb nám také prozradil, že se chystá celovečerní verze a pokud by vše vyšlo, jak má, tak ji spatříte i na vašich televizních obrazovkách.

Samotný pan Kollman, bude na promítání přítomen a budete mít tak možnost se sním setkat osobně, popovídat nebo i koupit jeden z jeho originálních obrazů, které na místě budou. Bohém František Kollman toho ve svém životě ale zažil a dělal ještě mnohem víc, toto je pouze zlomek, takže pokud se o jeho životě chcete dozvědět více, a my věříme, že chcete, tak zítra přijďte!

Na závěr si dovolíme citovat jeden ze známých výroků pana Kollmana, a to sice tento:

“Radím vám sbírejte mi… dokud žiju. Až nebudu žít, nebudete na mě mít.”

A tak i my vám radíme, abyste zítra přišli, bude to totiž jedna z výjimečných možností, kdy se můžete s takovouto Legendou setkat osobně.

 

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit