Dluhy dokážou povětšinou velmi negativně ovlivnit náš běžný život. Vznikají přitom často nečekanou životní situací, se kterou se musíme potýkat buďto přímo my, nebo někdo z našich blízkých. Málokdo ale ví, že v dnešní době se dá následným exekucím či insolvenci snadno předejít.

Zadluženost českých domácnostní se v posledních letech neustále zvyšuje, přičemž podle posledních statistik nedokáže zhruba každý dvacátý Čech své dluhy splácet. Často za to může tížívá životní situace, která vznikla nečekanou životní událostí. Neplacení dluhů může nakonec vyvrcholit až nepříjemnými návštěvami exekutora nebo insolvencí. Vše může nakonec skončit až tím, že člověk ztratí střechu nad hlavou.

Exekuce je soudně vynucené splacení dluhů. Povětšinou se provádí prodejem zastavené nemovitosti, srážkami z výplaty či prodejem movitých věcí. Exekuční příkaz vydává přímo exekutorský soudce. Podle České exekutorské komory bylo v Česku na konci roku 2019 vedeno zhruba 783 tisíc exekucí. V roce 2019 bylo nejvíce exekucí na 1 000 obyvatel vedeno v Ústí nad Labem (126), v Mostě (87) a Sokolově (87).

Soudní exekutor je při výkonu exekuční činnosti vázán Ústavou ČR, zákony, jinými právními předpisy a rozhodnutím osudu vydanými v řízení o výkonu rozhodnutí a exekučním řízení. Dohled nad činností soudních exekutorů přitom vykonává Exekutorská komora ČR, Ministerstvo spravedlnosti, předseda okresního soudu, do jehož obvodu je exekutor jmenován a předseda exekučního soudu v každé konkrétní exekuční věci.

Málokdo ale ví, že se proti exekutorům může účinně bránit a zamezit tak tomu, že skončí na ulici. V Česku totiž existují společnosti, které dokáží svým klientům pomoci s oddlužením nemovitostí. V případě, že má klient exekuce, či nevýhodné půjčky, které nestíhá splácet, firma od něj nemovitost odkoupí, daného člověka kompletně oddluží a následně mu nemovitost pronajme zpět na dobu neurčitou.

Exekutor má tak smůlu a člověk jistotu, že nepřijde o střechu nad hlavou. Další kroky v životě, pak už závisí pouze na jednotlivci a na tom, jak se rozhodne nové příležitosti využít. Jednou takovou společností, která pomáhá dlužníkům, je například pnreality.cz a.s., jež se exekucemi a oddlužením zabývá už více než 15 let. Za svou dobu působení na českém trhu už dokázala oddlužit nemovitosti i klienty v hodnotě více než 200 milionů korun.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit