Rozhovor s  Terezou Bačkorovou, promotérkou Liquid Drum and Bass crew a DJane nejen v BasSistaz, více známou pod pseudonymem Theya. Její nadání bylo oceněno na Czech Drum & Bass Awards 2015, kde se umístila na 3. místě jako DJka roku.

theya 1

Jak dlouho se pohybuješ v hudební scéně?

Od roku 2009. Takže už téměř 6 let. 

Pamatuješ si svůj první set před lidmi?

Dost živě. Bylo to v klubu Le Mirage na I.P.Pavlova. Hrála jsem z vinylů a byla jsem dost nervózní, protože jsem si myslela, že mě každej poslouchá a slyší všechny chyby. Pravdou je, že to spíš nikdo neposlouchal ani neřešil.

Jaké žánry hudby hraješ?

Hraju stále především d’n’b – intelligent, deep liquid atd. Co se týče ostatních stylů, nemám tohle žánrové škatulkování moc ráda. Kdykoliv mám šanci si zahrát ne-dnb set, můžete čekat vcelku cross-genrovou směsku všeho. Rezignovala jsem na rozřazování tracků v playlistech dle stylů nebo bpm. Hraju, co se mi líbí a co je smíchatelné. Vždy se ale samozřejmě snažím ctít vibe a koncept párty a nehrát energicky nebo stylově úplně mimo mísu.

Pro pořádek teda ale uvedu, že v mých setech můžete slyšet hlavně house, garage, techno nebo divnohudbu (bass, grime atd.).

Bylo těžké se prosadit v oboru jako něžné pohlaví?

Jo i ne. Mám za to, že pokud jsi holka, navážeš určitě snadněji kontakty. Co se však týče budování respektu a postavení v rámci scény, musíš makat celkem dost, aby tě ten sausage fest nesemlel. 😀

Kdyby jsi měla zarytého metalistu přesvědčit o tom, že elektronická hudba je také hudba, jakou písničku by jsi vybrala?

Nemyslím si, že bych o něčem chtěla přesvědčovat zarytého metalistu.

theya 2

Věnuješ se produkci hudby?

Bohužel ne. Nemůžu dělat všechno. Promotérství a DJing je dost práce samo o sobě.

Jaká je zrovna teď tvoje oblíbená písnička?

Srsly? Next question please… 😀 

Chystáš se v létě na nějaký festival?

Zatím jsem to neřešila. Pokud jako divák, tak někam do zahraničí.

Kde tě můžeme v nejbližší době vidět hrát?

Každý pátek v Crossu...haha, tak teď vážně. V pátek si můžete dát můj ne-dnb set v Akropoli na DJane only edici noci Stardust. Poté se přemisťuju do café NONA, kde Rudeboy pořádá akci INNER CITY s hostama a kamarádama z Vídně – Jay Rome & Paul SG, podávat se bude tekutá strava (liquid a pivo :D). V sobotu si zatluču hřebíček do rakve v klubu 28 v Plzni, kde dám spolu s TrueBromance nějakej údernější dnb set.

Pokud váháte, kam o víkendu jít a koho si poslechnout, Theyu mohu doporučit. Její sety mají vibe, který ucítíte jen, když jste v crowdu a tančíte do rytmu.

Set z Liquid Flights – 1.11.2014, Cross Club

odkazy:

facebook
soundcloud
mixcloud

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE