Rozhovor s  Terezou, promotérkou Liquid Drum and Bass crew a DJane nejen v BasSistaz, více známou pod pseudonymem Theya. Její nadání bylo oceněno na Czech Drum & Bass Awards 2015, kde se umístila na 3. místě jako DJka roku.

theya 1

Jak dlouho se pohybuješ v hudební scéně?

Od roku 2009. Takže už téměř 6 let. 

Pamatuješ si svůj první set před lidmi?

Dost živě. Bylo to v klubu Le Mirage na I.P.Pavlova. Hrála jsem z vinylů a byla jsem dost nervózní, protože jsem si myslela, že mě každej poslouchá a slyší všechny chyby. Pravdou je, že to spíš nikdo neposlouchal ani neřešil.

Jaké žánry hudby hraješ?

Hraju stále především d’n’b – intelligent, deep liquid atd. Co se týče ostatních stylů, nemám tohle žánrové škatulkování moc ráda. Kdykoliv mám šanci si zahrát ne-dnb set, můžete čekat vcelku cross-genrovou směsku všeho. Rezignovala jsem na rozřazování tracků v playlistech dle stylů nebo bpm. Hraju, co se mi líbí a co je smíchatelné. Vždy se ale samozřejmě snažím ctít vibe a koncept párty a nehrát energicky nebo stylově úplně mimo mísu.

Pro pořádek teda ale uvedu, že v mých setech můžete slyšet hlavně house, garage, techno nebo divnohudbu (bass, grime atd.).

Bylo těžké se prosadit v oboru jako něžné pohlaví?

Jo i ne. Mám za to, že pokud jsi holka, navážeš určitě snadněji kontakty. Co se však týče budování respektu a postavení v rámci scény, musíš makat celkem dost, aby tě ten sausage fest nesemlel. 😀

Kdyby jsi měla zarytého metalistu přesvědčit o tom, že elektronická hudba je také hudba, jakou písničku by jsi vybrala?

Nemyslím si, že bych o něčem chtěla přesvědčovat zarytého metalistu.

theya 2

Věnuješ se produkci hudby?

Bohužel ne. Nemůžu dělat všechno. Promotérství a DJing je dost práce samo o sobě.

Jaká je zrovna teď tvoje oblíbená písnička?

Srsly? Next question please… 😀 

Chystáš se v létě na nějaký festival?

Zatím jsem to neřešila. Pokud jako divák, tak někam do zahraničí.

Kde tě můžeme v nejbližší době vidět hrát?

Každý pátek v Crossu...haha, tak teď vážně. V pátek si můžete dát můj ne-dnb set v Akropoli na DJane only edici noci Stardust. Poté se přemisťuju do café NONA, kde Rudeboy pořádá akci INNER CITY s hostama a kamarádama z Vídně – Jay Rome & Paul SG, podávat se bude tekutá strava (liquid a pivo :D). V sobotu si zatluču hřebíček do rakve v klubu 28 v Plzni, kde dám spolu s TrueBromance nějakej údernější dnb set.

Pokud váháte, kam o víkendu jít a koho si poslechnout, Theyu mohu doporučit. Její sety mají vibe, který ucítíte jen, když jste v crowdu a tančíte do rytmu.

Set z Liquid Flights – 1.11.2014, Cross Club

odkazy:

facebook
soundcloud
mixcloud

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit