Na hudební scénu přichází nová pražsko-říčanská kapela Earie se svým debutovým singlem Paralysed, který přináší bohatý zvuk plný emocí.

Pod jménem Earie se skrývá umělecká trojice, kterou tvoří zpěvačka Lucie Fialová, kytarista Jiří Havlíček a producent Jan Mikloško. Všichni tři členové se poznali v jiné kapele, ale jejich cesty se na nějakou dobu rozešly. Počátkem vzniku nové osobité tvorby byla až první covidová vlna, která je opět svedla dohromady.

Debutový singl Paralysed je souhrou různých kytarových zvuků a efektů navozujících temnou atmosféru, která je jádrem nahrávky. „Zadání od Jirky bylo jasné: Prostě mi pošli nějakej úplně nejvíc jednoduchej a obyčejnej nápěvek, ať na tom můžu experimentovat s kytarou a pedalboardem,” vzpomíná na počátek vzniku singlu zpěvačka Lucie Fialová. „Když jsem mu popisovala náladu svého popěvku jakožto dost temnou, chtěli jsme, aby se ta temnota odrážela ve zvuku kytary v refrénu. A Jirkův pedalboard přesně takovou temnotu umožňoval,” dodává.

O bohatý zvuk nahrávky a samotný beat se postaral producent Jan Mikloško. „Původní beat Lucka s Jirkou udělali narychlo v nějakém freewaru na tabletu. S tím se však nechtěli spokojit, a tak mě oslovili, abych se na to podíval a zvláštní zvuk kytary podpořil neobvyklým beatem a vlastními samply,” vysvětluje. „Výsledný song vznikal něco málo přes rok, ale konečně jsme s ním spokojení a jsme zvědaví, co na něj budou posluchači říkat!”

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit