Uplynulý rok nám nadělil znovu obrovské množství mobilních aplikací a her. Vývojářům se povedlo vytvořit v některých případech velmi zajímavé “appky” a hry, ze kterých vám vybereme ty, o kterých si myslíme, že jsou nejlepší.

Aplikace

PhotoMath

Tato aplikace je jedna z mála svého druhu a určitě pár studentům ulehčí matematický život. Po zapnutí tohoto prográmku stačí namířit fotoaparát na příklad z matiky a v mžiku vidíte výsledek na displeji. Navíc si můžete nechat zobrazit i postup výpočtu, což je velmi dobrá vychytávka. Jedinou nevýhodou je, že aplikace zatím nezvládá všechny příklady z matematiky a ty složitější už si musíte počítat sami, ale třeba se časem dočkáme updatu, kde za vás tato aplikace vypočítá i ty nejtěžší příklady.

Aplikace PhotoMath (zdroj: photomath.net)
Aplikace PhotoMath (zdroj: photomath.net)

 

Hyperlapse

Pomocí Hyperlapse můžete vytvářet skvělá videa, která zachytí jinou tvář přírody, ruchu města a mnoho dalšího, co se míhá před vašima očima. S Hyperlapse můžete vytvářet tzv. “time-lapse“, tedy několikanásobně zrychlíte natočené video. Poté vám vzniknout skvělé výtvory, se kterými se můžete s radostí podělit s ostatními! Pro zajímavost bych dodal, že tuto aplikaci vyvíjí Instagram.

Aplikace Hyperlapse (zdroj: phandroid.com)
Aplikace Hyperlapse (zdroj: phandroid.com)

 

IVIO

Nyní tu máme jeden nástroj pro milovníky filmů. IVIO je česká aplikace, s kterou můžete legálně sledovat více než tisícovku filmů a seriálů zcela zadarmo pouze s tím, že se Vám během přehrávání zobrazí pár reklam. Navíc je zde možnost koupit si prémiový účet, který můžete sdílet až s dalšími třemi lidmi a který vám umožní přístup do rozšířené nabídky filmů s absencí reklam. Je to tedy takový český Netflix, ovšem ještě nejsou odladěny všechny chyby, tak jen můžeme doufat, že v příštích aktualizacích budou opraveny. Jinak má tato aplikace velký potenciál.

Aplikace IVIO (zdroj: itunes.apple.com)
Aplikace IVIO (zdroj: itunes.apple.com)

 

Afterlight

Afterlight je perfektní editor pro rychlou úpravu fotek. Jednoduchý design spolu s mnoha užitečnými funkcemi nabízí to pravé pro všechny, kteří by rádi pohodlně a za pár okamžiků upravili svou fotku přesně tak, jak chtějí, aby vypadala.

Afterlight (zdroj: play.google.com)
Aplikace Afterlight (zdroj: play.google.com)

 

Uber

Nyní tu máme aplikaci z úplně jiného prostředí než dosud zmiňované. Uber umožňuje svým uživatelům spojení s registrovanými řidiči, kteří Vás poté na domluveném místě vyzvednou a odvezou, kam budete chtít – funguje to tedy jako normální taxislužby. Jediným rozdílem je, že tito řidiči nemusí platit za licenci a ani si dělat zkoušky, což vyvolalo vlnu odporu mezi tradičními taxikáři. Tato služba je již poskytována ve více než 50ti zemích včetně České republiky, ovšem u nás funguje pouze v hlavním městě Praha, jako je tomu ve většině evropských zemích.

Uber (zdroj: bitspiration.com)
Aplikace Uber (zdroj: bitspiration.com)

 

 

Hry

Monument Valley

Tato skvěle propracovaná hra jak v grafice, tak v celkovém požitku ze hraní, je jednou z nejlepších her, co nám rok 2014 přinesl. Také díky tomu získala tituly jako “Apple game of the year 2014” či “Winner of Apple Design Award 2014” a zároveň se dostala do žebříčku nejlepších her roku 2014 podle CZECHMAGu. Svou myšlenkou je tato hra vlastně velice jednoduchá, avšak dokáže zabavit na opravdu hodně dlouho. Monument Valley obsahuje mnoho velmi propracovaných “3D bludišť” v opravdu moderním pojetí a úžasném zpracování.

Monument valley (zdroj: files.tested.com)
Monument Valley (zdroj: files.tested.com)

 

Threes

Threes je svým principem velmi jednoduchá hra, která se stala hitem a na kterou vzniklo mnoho parodií – rozhodně nemůže tedy chybět v našem výčtu nejlepších her. Primitivní logika, kdy máte posunem celého herního pole v jednom ze čtyř základních směrů spojovat nejdříve jedničky a dvojky, následně čísla o stejných hodnotách, aby vám vzniklo, co největší číslo a tím pádem největší celkové skóre, si upoutala a zabavila mnoho hráčů a mnoha hráčům také zamotala hlavu na hodně dlouho.

Threes (zdroj: maclife.com)
Threes (zdroj: maclife.com)

 

TwoDots

Již třetí velice prostá hra, která dokážete vytvořit zmatek v hlavě se nazývá “TwoDots”. Vaším úkolem v této hře je pouze spojovat sousední tečky se stejnými barvami. To se může zdát jako netěžký úkol, ale postupem času, kdy se dostáváte do dalších levelů, vám průměrné délka na vyřešení jednoho kola bude stoupat a stoupat. Hra je obohacena mnoha prvky jako jsou například kotvy, které musíte dopravit k dolnímu okraji hrací plochy, oheň, který se každé kolo rozšiřuje a vy se proti němu musíte bránit, či teleport teček. Rozhodně doporučuji zahrát!

TwoDots (zdroj: thenextweb.com)
TwoDots (zdroj: thenextweb.com)

 

Swing Copters

Kdo by si nepamatoval onu hru, kterou tolik lidí ze srdce nenávidělo a kvůli které by nejradši zahodili svůj mobil či tablet hodně daleko – ano, řeč je o “Flappy Bird“. Avšak nyní budu psát o novém kousku vývojáře, který stál za zrodem zmíněné ďábelské hry. Swing Copters je další z repertoáru těch her, po kterých máte chuť něco zničit a musíte se velmi ovládat, abyste to opravdu neudělali. Opět to známé ovládání dotykem jednoho prstu, kterým v této hře změníte směr letu vaší “helikoptéry“, Vám na čele způsobí nemálo vrásek. Vaším úkolem je prolétávat mezerou mezi dvěma houpajícíma se kladivama, ale jak již po prvních pokusech zjistíte, dát skóre alespoň 1, Vám potrvá nějakou tu řádku pokusů.

Zdroj: thenextweb.com
Swing Copters (zdroj: thenextweb.com)

 

Smash Hit

Posledním titulem z nejlepších her podle CZECHMAGu je Smash hit. Hra, kde je vaším cílem pomocí kuliček, které střílíte, rozbíjet překážky před Vámi, abyste se dostali co najdále, Vás opět zabaví na hodiny a hodiny hraní. Zajímavá grafika spolu s nápadem z této hry dělají unikát, který mnohým zajistil příjemné i nepříjmené časy.

Smash Hit (zdroj: play.google.com)
Smash Hit (zdroj: play.google.com)

 

A jaká je Vaše oblíbená aplikace či hra na mobil? Podělte se s námi v komentářích!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit