Již zítra začíná 51. ročník Karlovarského filmového festivalu, a bude trvat až do příští soboty tzn. 9. července. Jasně, že se všichni těšíme na Anthropoid… Ale co jiného neminout?

Švýcarák (Swiss Army Man)

Celovečerní debu americké umělecké – videoartové dvojice Daniels je černočerná bizarní komedie. Vypráví o opuštěném trosečníkovi, který zoufale hledá na pustém ostrově společníka, až jednoho dne jej opravdu najde. Co je však na tom, že kamarád už nejeví známky života? V hlavní roli se představí Paul Dano, postavu jeho mrtvého přítele si střihnul Daniel Radcliffe.
http://www.kviff.com/cs/program/film/4619868-svycarak/

100-svycarak

Je to jen konec světa (Juste la Fin du Monde)

Nový film hipsterského miláčka Xaviera Dolana, který nás všechny před dvěma lety rozbrečel svou “oidipovskou komedií” Mami! Téměř tříhodinový konverzační snímek, který je zabírán především v detailech, o synovi, jež se vrací domů, aby své rodině oznámil, že umírá vyhrál v Cannes Cenu poroty, většinou kritiků byl ale zavržen. Rozhodně to bude zajímavý zážitek, možná náročný na koukání, ale jako všechny Dolanovy filmy lehce stravitelný.
http://www.kviff.com/cs/program/film/4621092-je-to-jen-konec-sveta/

445-je-to-jen-konec-sveta

Tonni Erdmann

Film německé  režisérky Maren Ade vzbudil na canneské festivalu obrovský rozruch, mnohými byl i předpovídán jako možný vítěz Zlaté palmy, bohužel ale skončil “pouze” s cenou kritiků Fipresci. Dle slov autorky se mělo jednat o drama o otci snažící se znovu nalézt vztah ke své dospělé dceři, ale vyšla jí z toho komedie komentující nejen rodinné vztahy ale i odcizenost kancelářského světa.
http://www.kviff.com/cs/program/film/4621094-toni-erdmann/

151-toni-erdmann

Kostěný Tomahawk

Teď něco na odlehčení ze sekce půlnočních lahůdek. Testosteronem nabitý western o záchranné výpravě za ženou unesenou kmenem indiánských kanibalů, slibuje podívanou nabitou humorem a pohrdající westernovými klišé. V hlavní roli můžeme vidět po dlouhé době se objevujícího Kurta Russela. Upozornění: nic pro citlivé diváky.
http://www.kviff.com/cs/program/film/4619569-kosteny-tomahawk/

559-kosteny-tomahawk

Normální autistický film

Nový dokument bývalého spolupracovníka Godffreyho Reggia Mirka Janka, sleduje pět dětí stižených diagnózou autismu. Zabývá se otázkou, jaká je míra normality a absurdity. Snaží se nás zbavit předsudků o nálepce lékařské diagnózy mentální postižení. Z ukázek vidíme, že jde o osobitý pohled, který především nepostrádá humor a laskavý přístup.
http://www.kviff.com/cs/program/film/4620922-normalni-autisticky-film/

005-normalni-autisticky-film

A na co se těšíte vy?

(zdroj foto: kviff.com)

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit