Noc z minulého čtvrtka na Velký pátek, tzn. z 29. na 30. března, patřila pražská továrna Meetfactory německému labelu Ki Records. Během večera se na pódiu vystřídalo pět hudebníků od nás i našich západních sousedů, mezi nimiž nechyběl ani spolumajitel labelu Christian Löffler.

“Ki znamená v japonštině strom a stejnojmenný label se snaží již od roku 2009 pěstovat košatou diskografii.” Večer v Meetfactory zahájili dva loňské objevy Löfflerova vydavatelství, a to konkrétně projekty Aparde a Fejká.

Pod prvním z jmen se ukrývá dj Paul Schroeder, který začínal u jiné známé německé značky Stil von Talent, avšak až minulý rok, po dlouhých letech hraní, mu vyšlo první dlouhohrající album nazvané Glass. Za druhým pseudonymem se skrývá Brian Zajak, který loni též debutoval s deskou nazvanou Twillight. Oba dva příjemně naladili publikum ve stylu trochu razantějším a tvrdším, než který následoval, avšak to vůbec nebylo na škodu. Roli předskokana též odehrál hlavní organizátor festivalu Josef Sedloň se svým energickým písničkovým setem. Pro milovníky tance pak do pozdních nočních hodin hrála česká djka Eva Porating.

Hlavní část večera však patřila mágovi minimalistického techna Christianu Löfflerovi, který se těší v České republice velké oblibě, například již v loňském roce se na Spectaculare předvedl před vyprodaným Palácem Akropolis. Letos to však byla o trochu jiná show, především z hlediska obsazení. Zatímco loni Löfflerovi sekundovala německá zpěvačka Mohna, se kterou nahrál album Mare, letos vystoupil naprosto sám a předvedl zejména nové tracky z připravované desky. Není však pochybu o tom, že to byl večer nadmíru vydařený, oproti minulým vystoupením se dokonce nesl v méně melancholické náladě. České publikum Löfflera miluje a tato pozitivní energie byla cítit celý čtvrteční večer. Spousta návštěvníků vám řekne, že si koncert moc nepamatují, ale zůstal v nich slastný pocit, což je asi tou nejlepší možnou vizitkou.

iPhone photos

Nemusíte však litovat, že jste německé miláčka českých posluchačů prošvihli. Festival Spectaculare zdaleka ještě nekončí, můžete se těšit např. na závěrečnou tečku, koncert Nilse Frahma či další workshopy a promítání.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?