Fanoušci a fanynky se konečně dočkali. Charismatický Australan, hudebník a autor několika úspěšných downtempových hitů Nick Murphy, dříve vystupující pod pseudonymem Chet Faker, jak si ho možná ještě mnozí stále pamatují, se vůbec poprvé ukáže pražskému publiku. Uskuteční se tak 12. října 2019 ve Velkém sálu Lucerny.

K současnému dni má Nicholas James Murphy, jak zní jeho rodné jméno, spolupráce s producenty jako Bonobo, Flume nebo Kaytranada. Jeho největší hity mají na online platformách stovky milionů přehrání a aktuálně připravuje nové album Run Fast Sleep Naked.

Deska Run Fast Sleep Naked vznikala během posledních několika let na cestách, které Murphy podnikal sám s mikrofonem v kufru. Inspirován myšlenkami amerického religionisty Josepha Campbella se ponořil se do intenzivního sebepoznávání: “Když sedíš na jednom místě moc dlouho, usadíš se a přestaneš zažívat a objevovat svět novým způsobem. Jednou mi došlo, že existuje cesta, po které se můžu vydat, abych nakopl sám sebe a získal větší sebevědomí,” nechal se slyšet. Díky pronikavým písním s kaleidoskopickou produkcí je Run Fast Sleep Naked hypnoticky upřímným dokumentem tohoto hledání. Album vychází 26. dubna a podílel se na něm Dave Harrington z projektu Darkside. (zdroj: fource.cz)

Nicky Murphy (Chet Faker)

Koncert se uskuteční v již zmiňovaném Velkém sálu Lucerny, v prostoru oblíbeném i nenáviděném. Na jednu stranu skvělá akustika, která se zasloužila o fantastické zážitky pro návštěvníky nespočtu skvělých koncertů, na stranu druhou již dost archaický prostor s ne příliš kvalitní vzduchotechnikou. Zda se organizátoři akce rozhodli pro správné umístění, se dozvíme 12. 10. Vstupenky jsou k dostání na fource.cz nebo goout.net.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit