Možná si myslíte, že ji znáte, možná si myslíte, že je namyšlená, ale možná je to úplně jinak! Zpěvačka Ewa Farna vypouští do světa svůj dokument Ewa Farna 10: Neznámá Známá.

Poslední dva roky strávila Ewa s kamerou v zádech. Kromě natáčení, skládání a dalších povinností se zpěvačka připravovala na největší koncert své kariéry. U příležitosti oslav desetiletí na české hudební scéně loni v listopadu vystoupila v pražském Fóru Karlín. Kolem této události se také původně mělo točit dějství celého dokumentu, ve kterém nakonec poodkryla i další detaily svého osobního a pracovního života.

Ewa se v dokumentu představuje jako citlivá umělkyně, pro kterou je v životě hodně důležitá víra a to nejen k Bohu, ale i v sebe a druhé. Bez skvělé opory rodiny, kapely a spolupracovníků by se nikdy nedostala tam, kde je. Vše má ale svou daň a jednou z nich je i ztráta soukromí. Od svých třinácti let žije doslova pod drobnohledem novinářů a bulváru. Až do svých 18 let Ewu jako jednu z mála umělkyň doprovázely na koncertní šňůry rodiče, kteří jí nic neodpustili a žádné kompromisy se neděly ani ve škole, kam vždy Ewa usedla jako obyčejná studentka. Možná právě tyto detaily nedovolily Ewě zpychnout, ale kráčet  pokorně divokými vodami showbyznysu a s hlavou vztyčenou.

Svůj profil renomované zpěvačky si za svých deset let působení nevybudovala jen u nás, ale také v Polsku, kde má Ewa o hodně větší fanouškovskou základnu mezi náctiletými. Proto je dokument natočen dvojjazyčně. Energie a polský temperament Ewě v životě už několikrát ublížily a na mnoha spontánních projevech, jako například při porotcování v Superstar v roce 2013, si na ní bulvár doslova smlsnul. Jinak tomu nebylo ani v případě autonehody, která se Ewě stala jen den po úspěšně složené maturitní zkoušce. Této životní etapě se ale zpěvačka ve svém dokument nevěnuje. Film je ale naopak protkán rozhovory s rodinou, přáteli a spolupracovníky, které Ewa za svou desetiletou kariéru potkala.

Jan Kardinál

Co na plat, že má Ewa boky jako skříň, protože věci, které musela řešit jen pár měsíců před svým výročním koncertem, se rozhodně nerovnaly malichernostem, jestli má či nemá navíc pár kil. Právě v tomto složitém období se zpěvačka po deseti letech spolupráce rozešla se svým managementem a postavila se na vlastní nohy. Díky přítomnostem kamery tak dokument zachycuje i odvrácenou stránku mince a okamžiky, kdy Ewě opravdu nebylo do zpěvu. A chvíle nespoutané radosti a štěstí vystřídaly chvíle beznaděje a zmaru.

12. 11. 2017  Ostrava, Cinema City (15.00)
13. 11. 2017  Plzeň, Cinema City (17:30)
14. 11. 2017  Praha, Cinema City (15.00)
15. 11. 2017  Liberec, Cinema City (17.30)
16. 11. 2017  Brno, Cinema City (15.00)
17. 11. 2017  Olomouc, Metropol (18.00)
18. 11. 2017  Pardubice, Cinema City (17.30)

Kamera a režie: Martin Linhart
Scénář: Ewa Farna, Jan Šamla
Střih: Tomáš Lyga
Dramaturgie: Kazma Kazmitch
Produkce: Ewa Farna

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit